32/2004. (IV. 26.) ESZCSM rendelet
a törzskönyvezett gyógyszerek és a különleges táplálkozási igényt kielégítő tápszerek társadalombiztosítási támogatásba való befogadásának szempontjairól és a befogadás vagy a támogatás megváltoztatásáról
A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény (a továbbiakban: Ebtv.) 83. §-a (3) bekezdésének c) pontjában, valamint az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény (a továbbiakban: Itv.) 67. §-a (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján – a pénzügyminiszterrel egyetértésben – a következőket rendelem el:
I.
Általános rendelkezések
1. § (1)1 E rendelet hatálya kiterjed valamennyi forgalomba hozatalra engedélyezett és az Egészségbiztosítási Alapból (a továbbiakban: E. Alap) támogatott, illetve támogatásra javasolt, a 2. § f) pontjában meghatározott gyógyszerre és a 2. § b) pontjában meghatározott különleges táplálkozási igényt kielégítő tápszerre (a továbbiakban együtt: gyógyszer), a támogatás megállapítására, a támogatás módjának és mértékének meghatározására, valamint a támogatás feltételeinek meghatározása céljából végzett értékelési folyamatokra, az ezekkel kapcsolatos szükséglet-, illetve technológia-értékelésre.
(2) E rendelet hatálya kiterjed mindazon szervezetekre és természetes személyekre, amelyek az egyes gyógyszerek E. Alapból történő támogatását kezdeményezik, illetve amelyek részt vesznek az (1) bekezdésben meghatározott feladatok ellátásában.
II.
Fogalmak
2. § E rendelet alkalmazásában:
a)–m)2
n)–o)3
p) egészség-gazdaságtani elemzés: a meghatározott alternatívák költségeinek és következményeinek a megjelölése, mérése, értékelése és összehasonlítása4;
q)5
r)–z)6
zs)7
III.
3. §8
IV.
Támogatási szabályok
4. §9 (1) A gyógyszerek társadalombiztosítási támogatásba történő befogadása során a Gyftv. 26. §-ának (1) bekezdése szerinti támogatási összegek számítása az 1. számú melléklet táblázatában feltüntetett maximálisan adható százalékos mértékeket alapul véve történik. Az E. Alapból támogatott gyógyszerek a (2)–(8) bekezdések szerinti támogatási kategóriákba sorolhatók be.
(2)10 100%-os támogatási kategóriába sorolható be az a gyógyszer, amelyet a NEAK a Gyftv. 28. § (1) bekezdésének d) pontja szerinti támogatási módszerrel finanszíroz, és amely
a) kizárólag indikációhoz kötötten súlyos, általában folyamatos vagy élethossziglan tartó kezelést igénylő krónikus betegségek és rendellenességek legeredményesebb és leghatékonyabb kezelésére, illetve megelőzésére (a továbbiakban együtt: kezelés) szolgál, amely betegségek, illetve rendellenességek:
aa) folyamatos gyógyszeres kezelés nélkül az életet közvetlenül veszélyeztetik, vagy
ab) irreverzíbilis folyamatokat indítanak el, és a várható élettartamot vagy az életminőséget jelentősen kedvezőtlenül befolyásolják, vagy
b) ritka és/vagy örökletes kórképek ritka megjelenési formái, amelyek súlyos betegségterhet eredményező betegségek kezelésére szolgálnak, vagy
c) a ritka betegségek gyógyszereiről szóló, 1999. december 16-i 141/2000/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet hatálya alá tartozik.
(3)11 A gyógyszerek társadalombiztosítási támogatásba történő befogadásának, a befogadás és a támogatás mértéke megállapításának, valamint a támogatás megváltoztatásának részletes szabályairól szóló 452/2017. (XII. 27.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet) 12. § (3) bekezdése alapján számított támogatási összegű, kiemelt, indikációhoz kötött támogatási kategóriába sorolható be az a gyógyszer, amely
a) kizárólag indikációhoz kötötten súlyos, általában folyamatos vagy élethossziglan tartó kezelést igénylő krónikus betegségek és rendellenességek legeredményesebb és leghatékonyabb kezelésére szolgál, amely betegségek, illetve rendellenességek:
aa) folyamatos gyógyszeres kezelés nélkül az életet közvetlenül veszélyeztetik, vagy
ab) irreverzíbilis folyamatokat indítanak el, és a várható élettartamot vagy az életminőséget jelentősen kedvezőtlenül befolyásolják, vagy
b) ritka és/vagy örökletes kórképek ritka megjelenési formái, amelyek súlyos betegségterhet eredményező betegségek kezelésére szolgálnak, vagy
c) a ritka betegségek gyógyszereiről szóló, 1999. december 16-i 141/2000/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet hatálya alá tartozik.
(4) Emelt, indikációhoz kötött – három különböző az a)–c) pontok szerinti százalékos mértékű – támogatási kategóriába sorolható be az a gyógyszer, amely kizárólag indikációhoz kötötten súlyos, általában folyamatos vagy élethossziglan tartó kezelést igénylő krónikus betegségek és rendellenességek, vagy középsúlyos, krónikus betegségek, vagy súlyos, de rövidebb ideig tartó betegségek leghatékonyabb kezelésére szolgál. A különböző százalékos támogatási kategóriák a következők:
a) Eü 90 százalékos támogatási kategóriába sorolható be az a gyógyszer, amely
aa) olyan betegségek, illetve rendellenességek kezelésére szolgál, melyek reverzíbilis – de kezelés nélkül irreverzíbilis – folyamatot indítanak el, melynek következményei élethosszig tartanak, és a várható élettartamot és életminőséget közepesen kedvezőtlenül befolyásolják, vagy
ab) súlyos és nagy betegségterhet jelentő kórképek kiegészítő terápiájának gyógyszere, amely jelentős egészségnyereséget biztosít reális ráfordítással.
b) Eü 70 százalékos támogatási kategóriába sorolható be az a gyógyszer, amely súlyos, de nem élethossziglan tartó betegségek, rendellenességek hatékony kezelésére szolgál.
c) Eü 50 százalékos támogatási kategóriába sorolható be az a gyógyszer, amely közepesen súlyos, krónikus betegségek és rendellenességek, illetve heveny betegségek hatékony kezelésére szolgál a 3. számú mellékletben meghatározott indikációban.
(5)12 Átlagon felüli (normatív 80%) támogatási kategóriába sorolható be az a gyógyszer, amely népegészségügyi szempontból kiemelkedően fontos súlyos, krónikus betegségek és rendellenességek leghatékonyabb kezelésére szolgál, amely betegségek, illetve rendellenességek reverzíbilis – de kezelés nélkül irreverzíbilis – folyamatot indítanak el, melynek következményei élethosszig tartanak, és a várható élettartamot, az életminőséget közepesen és kedvezőtlenül befolyásolják.
(6) Átlagos támogatási kategóriába (normatív 55%) sorolható be az a gyógyszer, amely
a) közepesen súlyos, krónikus betegségek és rendellenességek hatékony kezelésére szolgál, amely betegségek, illetve rendellenességek
aa) számottevő életminőség romlással járnak, vagy
ab) csökkent önellátó képességet eredményeznek,
b) krónikus, jelentős betegségterhet okozó kórképek kiegészítő terápiájának gyógyszere, amely jelentős egészségnyereséget biztosít reális ráfordítással.
(7) Átlag alatti támogatási kategóriába (normatív 25%) sorolható be az a gyógyszer, amely
a) krónikus betegségek és rendellenességek eredményes és hatékony kezelésére szolgál, amely betegségek, illetve rendellenességek az önellátó képességet részlegesen és tartósan rontják,
b) közepesen súlyos, heveny betegségek eredményes kezelésére szolgál, amelyek az életminőséget vagy az önellátó képességet átmenetileg vagy hosszabb ideig hátrányosan befolyásolják,
c) krónikus és heveny betegségek és rendellenességek kiegészítő terápiájának azon gyógyszere, amely bizonyítottan értékelhető mértékű egészségnyereséget biztosít reális ráfordítással.
(8) Támogatási érték nélküli kategóriába (0%) tartoznak
a) a kizárólag az egészségügyi szolgáltatók számára rendelhető, illetve kiadható gyógyszerek,
b)13 azon gyógyszerek, melyeket – ez irányú kérelemre – a NEAK támogatási érték nélkül fogad be.
5. §14 (1)15 A Gyftv. 27. § (4) bekezdésében foglalt, a kiemelt és emelt indikációhoz kötött támogatási csoportba tartozó betegségcsoportok és indikációs területek megnevezését, valamint a támogatással történő felírásra jogosultak körét a 2. és 3. számú melléklet tartalmazza. A 2. és 3. számú melléklet szerinti indikációs pontokban foglaltak alapján az ott megjelölt orvosok a NEAK által a társadalombiztosításba befogadott és közleményben közzétett gyógyszereket rendelhetik.
(2)16 (2) Az egyes indikációs pontokhoz tartozó kijelölt intézmények megjelölését a NEAK javaslata alapján a 2. és 3. számú melléklet tartalmazza. A kijelölt intézmények listáját a NEAK is közzéteszi a honlapján.
(2a)17 Az (1) bekezdés szerinti módon és feltételek alapján rendelhet gyógyszert az a háziorvosi tevékenységet végző, valamint rend- és honvédelmi alapellátási tevékenységet végző orvos is, aki a háziorvosi, házi gyermekorvosi és fogorvosi tevékenységről szóló 4/2000. (II. 25.) EüM rendelet 11. § (4) és (4c) bekezdése szerinti szakorvosi szakképesítéssel rendelkezik, ha szakképesítése megfelel a 2. és 3. mellékletben az adott szakképesítésre vonatkozó rendelési feltételeknek, és a tevékenységre a NEAK-kal szerződést kötött.
(3)18 A Gyftv. 27. § (7) bekezdésében foglalt, a különkeretes gyógyszerek körét a hatóanyag és a betegségcsoport megjelölésével a 4. számú melléklet tartalmazza.
(4)19 A tételes elszámolásba besorolt hatóanyagok körét az egészségügyi szakellátás társadalombiztosítási finanszírozásának egyes kérdéseiről szóló 9/1993. (IV. 2.) NM rendelet 1/A. számú melléklete tartalmazza.
5/A. §20 (1)21 A 2. és 3. számú mellékletben szereplő indikációs pontokban foglaltak alapján társadalombiztosítási támogatással, szakorvosi javaslatra rendelhető gyógyszer esetén a szakorvos a szakorvosi javaslatot a „Szakorvosi javaslat támogatással történő gyógyszerrendeléshez” című űrlapon vagy az egészségügyi és a hozzájuk kapcsolódó személyes adatok kezeléséről és védelméről szóló 1997. évi XLVII. törvény szerinti Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (a továbbiakban: EESZT) útján elektronikusan, a (2) bekezdés szerinti tartalommal adja meg. Az EESZT útján kiállított szakorvosi javaslat esetében a szakorvos a beteg kérésére papíralapú igazolást állít ki a szakorvosi javaslatról.
(1a)22 A Kormány által az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó világjárvány következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében Magyarország egész területére kihirdetett veszélyhelyzet (a továbbiakban: veszélyhelyzet) időtartama alatt a szakorvosi javaslatok érvényessége meghosszabbodik a veszélyhelyzet megszűnését követő 90. napig.
(1b)23 Ha a szakorvosi javaslat érvényessége a veszélyhelyzet időtartama alatt lejárt, a háziorvos az egészségügyi dokumentációban rögzíti, hogy a veszélyhelyzetre tekintettel – az (1a) bekezdés szerinti időtartamig – ideiglenesen meghosszabbításra került a szakorvosi javaslat.
(2) A szakorvosi javaslaton az alábbi adatokat kell feltüntetni:
a) a „szakorvosi javaslat támogatással történő gyógyszerrendeléshez” szöveget,
b) a szakorvosi javaslat keltét, időtartamát,
c) a beteg nevét, lakcímét, születési idejét és a TAJ számát, valamint betegségének a betegségek nemzetközi osztályozása szerinti kódját (BNO kód),
d)24 az orvos nevét, orvosi bélyegzőjének számát, munkahelyének (rendelőjének) címét, telefonszámát és egészségügyi vállalkozás esetén az egészségügyi tevékenység végzésére jogosító működési engedély számát,
e) a felírási jogosultságot meghatározó indikációs pont sorszámát, a támogatási kategóriát (kiemelt, emelt), és emelt támogatási kategória esetén a támogatás százalékos mértékét,
f) a javasolt gyógyszer hatóanyagát, hatáserősségét, beviteli módját, javasolt adagolását,
g)25 űrlap esetén az orvos saját kezű aláírását és orvosi bélyegzőjének azonosítható lenyomatát, az EESZT útján történő kiállítása esetén a szakorvos alap- és működési nyilvántartás szerinti alapnyilvántartási számát.
(3) A szakorvosi javaslaton opcionálisan feltüntethető példaként a szakorvos által javasolt hatóanyag egy konkrét márkanevű készítménye, a javaslat alapján felíró orvos azonban a javasolt hatóanyagon belül bármely márkanevű készítményt rendelheti betege számára.
(4)26 A 2. és 3. számú mellékletben foglaltaktól eltérően a panaszmentes, stabil állapotú betegek esetében a szakorvosi javaslat érvényességi ideje 24 hónap.
5/B–5/C. §27
5/D. §28
6. §29 Közgyógyellátás jogcímen
a) a hatóanyag alapú fix támogatású csoportból a preferált referencia ársávba tartozó,
b) azokból a hatóanyag alapú fix támogatású csoportokból, ahol nem képződött preferált referencia ársáv, a referencia vagy annál alacsonyabb közfinanszírozás alapjául elfogadott árú, vagy napi terápiás költségű és
c) a hatóanyag alapú fix támogatású csoportba nem tartozó
gyógyszer rendelhető.
7. §30
8–10. §31
10/A. §32
10/B–10/D. §33
10/E. §34
10/F. §35
10/G. §36
11. §37 (1) A Gyftv. 26. §-ában foglalt támogatásvolumen szerződések esetén a támogatásvolumen nagysága a betegség prevalenciájából, illetve incidenciájából következő kezelésre alkalmas betegszám egészségügyi szakmai kollégium által javasolt nagyságát figyelembe véve kerül meghatározásra.
(2) A gyógyszerek utánkövetése céljából a forgalomba hozatali engedély jogosultjával történt egyeztetést követően az egészségbiztosító a támogatásvolumen szerződésben meghatározhatja azokat a paramétereket és azok elvárt értékeit, amelyekkel a vizsgált terápia klinikai előnyét monitorozza.
(3) Amennyiben az adott gyógyszer eredményessége elmarad az előre meghatározott, elvárt értéktől, a referenciának választott kezeléshez viszonyított többletkiadásokat a forgalomba hozatali engedély jogosultja köteles megtéríteni.
(4) A forgalomba hozatali engedély jogosultja támogatásvolumen szerződés keretében vállalhatja a kezelés megkezdésekor minimum 3 hónap kezelésének ingyenes biztosítását a terápia eredményességének bizonyítása érdekében.
12. §38 (1)39 A különkeretes gyógyszerek beszerzési árához a NEAK 100%-os társadalombiztosítási támogatást nyújt azzal, hogy egyebekben a gyógyszerek és orvostechnikai eszközök közbeszerzésének sajátos szabályairól szóló 16/2012. (II. 16.) Korm. rendelet rendelkezései irányadóak.
(2)40 A NEAK és az országos koordináló funkciót ellátó intézmény között kötött szerződés szerint – az éves keretösszegig – az egészségügyi szakmai kollégium által kidolgozott és közzétett protokollok alapján a 4. számú mellékletben szereplő betegségcsoportok kezelésére szolgáló gyógyszereket lehet rendelni.
13. § (1)41
(2) Meghatározott (fix) összegű támogatásban már részesülő készítmények esetén kiemelt támogatás akkor adható, ha:
a) a már támogatott azonos hatóanyagú csoport esetében a gyógyszer napi terápiás költsége a referencia készítmény napi terápiás költségénél nem magasabb, vagy
b)42
c)43
(3)44
14. §45 (1) A gyógyszer befogadásának egyéb feltételei:
a) új csomagolás az előző csomagolással azonos termelői áron vagy import beszerzési áron (a továbbiakban együtt: termelői ár) és azonos támogatási mértékkel fogadható be;
b) új kiszerelés a már támogatott azonos márkanevű készítmény azonos vagy alacsonyabb termelői áron számított egységnyi hatóanyag árán fogadható be;
c) új hatáserősség a már támogatott azonos márkanevű készítmény azonos vagy alacsonyabb termelői áron számított egységnyi hatóanyag árán fogadható be;
d) új gyógyszerforma az azonos alkalmazási módú azonos márkanevű gyógyszerek napi terápiás költségen vagy alacsonyabb áron fogadható be;
e)46 biológiai gyógyszer, hasonló biológiai gyógyszer esetén
ea)47 az emberi alkalmazásra kerülő gyógyszerek forgalomba hozataláról szóló 52/2005. (XI. 18.) EüM rendelet (a továbbiakban: Tfr.) 2. § (2) bekezdés 15. pontja szerinti generikumnak nem minősülő hasonló biológiai gyógyszer a támogatásba befogadott referencia biológiai gyógyszer termelői áránál legalább 30%-kal alacsonyabb termelői áron, az ez után a támogatási rendszerbe kerülő második hasonló biológiai készítmény ehhez képest további legalább 10%-kal, a harmadik készítmény a másodikként belépő gyógyszerhez képest további legalább 10%-kal alacsonyabb termelői áron, minden további belépő a már befogadott legalacsonyabb termelői árú gyógyszernél alacsonyabb termelői áron kerülhet be a támogatási rendszerbe;
eb) ha a Tfr. szerinti referencia biológiai gyógyszer még nem részesül társadalombiztosítási támogatásban, de a Tfr. 2. § (2) bekezdés 15. pontja szerinti generikumnak nem minősülő hasonló biológiai gyógyszer már támogatott, akkor a már támogatott készítménnyel azonos referencia biológiai gyógyszerrel rendelkező második hasonló biológiai készítmény legalább 10%-kal alacsonyabb termelői áron, minden további belépő a már befogadott legalacsonyabb termelői árú gyógyszernél alacsonyabb termelői áron kerülhet be a támogatási rendszerbe;
f) termelői ára az elsőként a támogatási rendszerbe vont azonos hatóanyagú és azonos alkalmazási módú gyógyszer termelői áránál legalább 40%-kal alacsonyabb legyen; az ez után a támogatási rendszerbe kerülő második készítmény ehhez képest további legalább 20%-kal, a harmadik készítmény a másodikként belépő gyógyszerhez képest további legalább 10%-kal alacsonyabb termelői áron; a további 3 belépő az utolsó belépőhöz képest 5%-kal alacsonyabb termelői áron; ezt követően a már befogadott legalacsonyabb termelői árú gyógyszernél alacsonyabb termelői áron kerülhetnek be a támogatási rendszerbe;
g) több hatóanyagot is tartalmazó orális gyógyszerformájú készítmény a támogatásba akkor fogadható be egyszerűsített eljárással, ha a kombinációs készítmény valamennyi monokomponense támogatott, és
ga) fogyasztói ára nem haladja meg az azonos forgalomba hozatali engedély jogosult által forgalmazott monokomponenseket tartalmazó, a kombinációs készítmény hatáserősségéhez és kiszereléséhez legközelebb álló hatáserősségű és kiszerelésű már támogatott formájának fogyasztói áron számolt egységnyi hatóanyagárának a monokomponens kombinációban lévő hatóanyagmennyiségére számított összegét, vagy
gb) amennyiben nincs azonos forgalomba hozatali engedély jogosult által forgalmazott, az adott monokomponenst tartalmazó készítmény, fogyasztói ára nem haladja meg a monokomponenseket tartalmazó, a kombinációs készítmény hatáserősségéhez és kiszereléséhez legközelebb álló hatáserősségű és kiszerelésű, legalacsonyabb napi terápiás költségű már támogatott formájának fogyasztói áron számolt egységnyi hatóanyagárának a monokomponens kombinációban lévő hatóanyagmennyiségére számított összegét;
h)48 több hatóanyagot is tartalmazó inhalációs gyógyszerformájú készítmény a támogatásba akkor fogadható be egyszerűsített eljárással, ha a kombinációs készítmény valamennyi monokomponense azonos indikációban támogatott, valamint fogyasztói ára nem haladja meg az azonos hatóanyagú monokomponenseket tartalmazó, a kombinációs készítmény hatáserősségéhez és kiszereléséhez legközelebb álló hatáserősségű és kiszerelésű, azonos indikációban már támogatott forma fogyasztói áron számolt egységnyi hatóanyagárának a monokomponens kombinációban lévő hatóanyagmennyiségére számított összegét;
i)49 az orális és inhalációs kombinációs készítmények támogatása nem haladhatja meg a termék hatáserősségéhez és kiszereléséhez legközelebb álló hatáserősségű és kiszerelésű, terápiásan megfelelő mennyiségű, azonos indikációval rendelkező monokomponensek támogatásának a monokomponens kombinációban lévő hatóanyagmennyiségére számított összegét, amennyiben mindegyik monokomponens támogatott;
j)50 a g) és h) pont szerinti befogadások esetén a NEAK a határozatában megjelöli a közfinanszírozás alapjául elfogadott ár és a támogatási összeg számítása során figyelembe veendő készítményeket és fix csoportokat;
k)51 ha az e) és f) pont alapján az első generikum, illetve generikumnak nem minősülő hasonló biológiai gyógyszer a már elsőként a támogatási rendszerbe vont azonos hatóanyagú gyógyszer, illetve a támogatásba befogadott referencia biológiai gyógyszer termelői áránál legalább 60%-kal alacsonyabb áron került befogadásra, akkor az ezután a támogatási rendszerbe kerülő további gyógyszerek az első generikumnál, illetve hasonló biológiai gyógyszernél alacsonyabb áron kerülhetnek be a támogatási rendszerbe.
(2) Gyógyszer támogatásának egyéb feltételei:
a)52 az orális és inhalációs kombinációs készítmények támogatása nem haladhatja meg a termék hatáserősségéhez és kiszereléséhez legközelebb álló hatáserősségű és kiszerelésű, terápiásan megfelelő mennyiségű, azonos indikációval rendelkező monokomponensek támogatásának a monokomponens kombinációban lévő hatóanyagmennyiségére számított összegét, amennyiben mindegyik monokomponens támogatott, azzal hogy az inhalációs kombinációs készítmény esetén a kombinációs készítmény és a monokomponensek támogatási összege közötti különbséget a forgalombahozatali engedély jogosultja támogatás-volumen szerződés keretében is megtérítheti;
b)53
14/A. §54
15. §55 Nem fogadható be 0%-nál magasabb támogatási kategóriába olyan orális készítmény, amelynek a kiszerelési egysége meghaladja az emberi felhasználásra kerülő gyógyszerek rendeléséről és kiadásáról szóló miniszteri rendeletben meghatározott, érvényesen rendelhető gyógyszermennyiséget.
16–18. §56
V.
Eljárási szabályok
19. §57
19/A. §58
20. §59
21. § (1)60 Az ügyfél a kérelem benyújtásakor igazgatási-szolgáltatási díjat fizet postai befizetéssel vagy átutalással a NEAK Magyar Államkincstárnál vezetett 10032000-01301005 számú előirányzat-felhasználási keretszámlájára, melynek összege:
a) egyszerűsített eljárásrend esetén
aa) gyógyszer esetén 300 000 Ft,
ab)61 tápszer és forgalomba hozatalra engedélyezett, a Szabványos Vényminta Gyűjteményben vagy a Gyógyszerkönyvben is szereplő gyógyszer esetén 30 000 Ft,
b) normál eljárásrend esetén 1 500 000 Ft.
(2)62
(3)63 Az e rendeletben megállapított igazgatási-szolgáltatási díjköteles tevékenység az általános forgalmi adóról szóló törvény hatálya alá nem tartozó szolgáltatásnak minősül.
(4)64 A befizetett díj az eljáró szerv bevétele. A díj a kérelem visszavonása esetén, a felmerült költségek levonásával visszaigényelhető. Az eljáró szerv a bevételeket a nyilvántartásában elkülönítetten vezeti.
(5)65
(6)66
(7) Az Itv.
a) 28. §-ának (2)–(3) bekezdésében foglaltakat a díjfizetési kötelezettség tekintetében,
b)67
c)68 32. §-ának (1) bekezdésében, illetve 79. §-ának (1) bekezdésében foglaltakat a díj visszatérítése tekintetében,
d)69 86. §-ában foglaltakat az elévülés tekintetében értelemszerűen kell alkalmazni.
(8)70
(9) A díjak nyilvántartására és elszámolására az államháztartás alrendszerébe tartozó, költségvetés alapján gazdálkodó szervek beszámolási és könyvvezetési kötelezettségeiről szóló hatályos jogszabályi előírásokat kell alkalmazni.
(10)71
22. §72
23. §73
VI.
Záró- és átmeneti rendelkezések
24. § (1) E rendelet a Magyar Köztársaságnak az Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépésének napján lép hatályba.
(2)74
(3) E rendelet – szabályozási tárgykörében – a Magyar Köztársaság és az Európai Közösségek és azok tagállamai között társulás létesítéséről szóló, Brüsszelben, 1991. december 16-án aláírt Európai Megállapodás tárgykörében, a megállapodást kihirdető 1994. évi I. törvény 3. §-ával összhangban összeegyeztethető szabályozást tartalmaz az emberi felhasználásra szánt gyógyszerek árának megállapítását, valamint nemzeti egészségbiztosítási rendszerekbe történő felvételüket szabályozó intézkedések átláthatóságáról szóló 89/105/EGK tanácsi irányelvvel.
24/A. §75 Az egyes egészségügyi tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról szóló 47/2011. (VII. 27.) NEFMI rendelettel megállapított 1–3. számú mellékletben foglaltakat azzal kell alkalmazni, hogy a 2011. augusztus 1. napját megelőzően felírt vényekre a gyógyszerek kiválthatóak és az így beváltott vények elszámolhatóak a 2011. július 31-én hatályos szabályok szerint.
25. §76 (1)77
(2) Az egyes egészségügyi és gyógyszerészeti tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról szóló 2/2012. (I. 3.) NEFMI rendelet 1. mellékletével megállapított 2. számú mellékletben és 4. mellékletével megállapított 3. számú mellékletben foglaltakat azzal kell alkalmazni, hogy a hatálybalépést78 megelőzően felírt vények 2012. január 31-éig kiválthatóak és az így beváltott vények elszámolhatóak a hatálybalépést megelőző napon hatályos szabályok szerint.
(3) Az egyes egészségügyi és gyógyszerészeti tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról szóló 2/2012. (I. 3.) NEFMI rendelet 2. mellékletével megállapított 2. számú mellékletben foglaltakat azzal kell alkalmazni, hogy a 2012. január 31-éig felírt vények 2012. január 31-éig válthatók ki.
(4) Az egyes egészségügyi és gyógyszerészeti tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról szóló 2/2012. (I. 3.) NEFMI rendelet 3. mellékletével megállapított 2. számú mellékletben foglaltakat azzal kell alkalmazni, hogy a 2012. február 29-éig felírt vények 2012. február 29-éig válthatók ki.
(5)79
(6)80 A 2. számú mellékletnek az egyes gyógyszerészeti és orvostechnikai tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról szóló 10/2012. (VII. 19.) EMMI rendelettel megállapított EÜ100 8/a2. pontját 2012. augusztus 1-jétől kell alkalmazni.
(7)81 A törzskönyvezett gyógyszerek és a különleges táplálkozási igényt kielégítő tápszerek társadalombiztosítási támogatásba való befogadásának szempontjairól és a befogadás vagy a támogatás megváltoztatásáról szóló 32/2004. (IV. 26.) ESZCSM rendelet módosításáról szóló 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 2. mellékletével megállapított 2. számú mellékletben és 3. mellékletével megállapított 3. számú mellékletben foglaltakat azzal kell alkalmazni, hogy a 2013. március 1-jét megelőzően felírt vények 2013. március 31-éig kiválthatóak és az így beváltott vények elszámolhatóak a 2013. március 1-jét megelőzően hatályos szabályok szerint.
(8)82 A 3. számú melléklet 2013. április 1-jét megelőzően hatályos EÜ90 4/a., EÜ90 4/b., EÜ90 4/c., EÜ90 4/d. és EÜ90 4/e. pontja alapján felírt vények 2013. március 31-éig válthatók ki.
(9)83 A törzskönyvezett gyógyszerek és a különleges táplálkozási igényt kielégítő tápszerek társadalombiztosítási támogatásba való befogadásának szempontjairól és a befogadás vagy a támogatás megváltoztatásáról szóló 32/2004. (IV. 26.) ESZCSM rendelet módosításáról szóló 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 4. mellékletével megállapított EÜ90 4/a1., EÜ90 4/a2., EÜ90 4/b1., EÜ90 4/b2., EÜ90 4/c1. pontra felírt vények 2013. április 1-jétől válthatók ki.
(10)84 Azok az 1-es típusú cukorbetegek, akik a 2. számú melléklet 2013. április 30-án hatályos EÜ100 2. és EÜ100 3. pontja alapján nem jogosultak analóg inzulin készítmény alkalmazására, de kórtörténetük alapján korábban jogosultak voltak ilyen készítmény alkalmazására, a 2. számú mellékletnek a törzskönyvezett gyógyszerek és a különleges táplálkozási igényt kielégítő tápszerek társadalombiztosítási támogatásba való befogadásának szempontjairól és a befogadás vagy a támogatás megváltoztatásáról szóló 32/2004. (IV. 26.) ESZCSM rendelet módosításáról szóló 31/2013. (IV. 30.) EMMI rendelettel megállapított EÜ100 2. és EÜ100 3. pontjában foglalt indikációk teljesülése esetén jogosultak analóg inzulin készítmény alkalmazására, függetlenül attól, hogy korábban álltak-e legalább 3 hónapig humán intenzifikált inzulinkezelés alatt.
(11)85 A 3. számú melléklet EÜ70 21. pontja alapján 2014. február 1-jét megelőzően felírt vények 2014. február 1-jétől az egyes gyógyszerészeti tárgyú és egyéb, a civil szervezetek támogatásával kapcsolatos rendeletek módosításáról szóló 7/2014. (I. 29.) EMMI rendelet 3. melléklet 5. pontjával megállapított EÜ90 34. pont alapján válthatóak ki és számolhatóak el.
(12)86 A 3. számú mellékletnek az egyes gyógyszerészeti tárgyú és egyéb, a civil szervezetek támogatásával kapcsolatos rendeletek módosításáról szóló 7/2014. (I. 29.) EMMI rendelet 10. § b) pontjával hatályon kívül helyezett EÜ90 1/d. pontja alapján felírt vények 2014. április 30-ig válthatóak ki és számolhatóak el.
(13)87 A 3. számú melléklet EÜ90 4/f. pontja alapján felírt vények EÜ 90 százalékos támogatással 2014. április 30-ig válthatóak ki és számolhatóak el.
(14)88 A 2. számú melléklet EÜ100 24. pontja alapján 2015. április 1-jét megelőzően felírt, dienogest hatóanyagú gyógyszerek vényei kiemelt, indikációhoz kötött támogatással érvényességi idejükig válthatóak ki és számolhatóak el.
(15)89
(16)90 A 2. számú melléklet MódR.-rel megállapított EÜ100 8/h1. és EÜ100 8/h2. indikációs pontja szerinti feltételeknek megfelelő készítmények kiemelt, indikációhoz kötött támogatással 2015. november 1-jétől rendelhetőek.
(17)91 A 2. számú melléklet MódR. 5. §-ával hatályon kívül helyezett EÜ100 8/h. pontja alapján felírt vények 2015. december 1-jéig válthatóak ki és számolhatóak el.
(18)92 A 3. számú melléklet EÜ70 18. pontja alapján 2017. szeptember 30-ig felírt vények 2017. november 30-ig kiválthatóak és elszámolhatóak.
(19)93 A 2. számú melléklet 2020. január 15-ét megelőzően hatályos Eü100 66. pontja alapján felírt gyógyszerek vényei érvényességi idejükig válthatóak ki és számolhatóak el.
(20)94 A 3. számú melléklet EÜ90 36. pontja alapján 2020. január 31-ig felírt vények kiválthatóak és elszámolhatóak kiemelt támogatással a 2. számú melléklet EÜ100 71. pontja szerint.
26. §95 (1) A 3. számú mellékletnek a törzskönyvezett gyógyszerek és a különleges táplálkozási igényt kielégítő tápszerek társadalombiztosítási támogatásba való befogadásának szempontjairól és a befogadás vagy a támogatás megváltoztatásáról szóló 32/2004. (IV. 26.) ESZCSM rendelet és a finanszírozási eljárásrendekről szóló 31/2010. (V. 13.) EüM rendelet módosításáról szóló 15/2016. (VII. 15.) EMMI rendelet (a továbbiakban: MódR.2.) 3. mellékletével hatályon kívül helyezett EÜ90 3/a1., EÜ90 3/a2., EÜ90 3/a3., EÜ90 3/b1., EÜ90 3/b2., EÜ90 3/b3. pontja alapján felírt vények 2016. október 31-éig válthatóak ki és számolhatóak el.
(2) A 3. számú mellékletnek a MódR.2. 3. mellékletével hatályon kívül helyezett EÜ90 3/a1., EÜ90 3/a2., EÜ90 3/a3. pontjára vonatkozó szakorvosi javaslatok érvényesek a 3. számú mellékletnek a MódR.2. 3. mellékletével megállapított EÜ90 3/a. pontjára.
(3) A 3. számú mellékletnek a MódR.2. 3. mellékletével hatályon kívül helyezett EÜ90 3/b1., EÜ90 3/b2., EÜ90 3/b3. pontjára vonatkozó szakorvosi javaslatok érvényesek a 3. számú mellékletnek a MódR.2. 3. mellékletével megállapított EÜ90 3/b. pontjára.
1. számú melléklet a 32/2004. (IV. 26.) ESZCSM rendelethez96
ATC |
ATC |
TÁMOGATÁSI KATEGÓRIA |
||||||
NORMATÍV |
EMELT INDIKÁ- |
KIE- |
KÜLÖN KERET |
|||||
0% |
25% |
55% |
80% |
|||||
ÉRTÉK NÉLKÜL |
ÁTLA- |
ÁTLA- |
ÁTLA- |
|||||
A01A |
FOGÁSZATI KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
A01AA |
fogszuvasodást megelőző szerek |
X |
|
|
|
|
|
|
A01AB |
antiinfectív szerek a száj lokális kezelésére |
X |
|
|
|
|
|
|
A01AD |
egyéb szerek a száj lokális kezelésére |
X |
|
|
|
|
|
|
A02A |
ANTACIDOK |
|
|
|
|
|
|
|
A02AA |
magnézium-vegyületek |
X |
|
|
|
|
|
|
A02AD |
alumínium-, kalcium- és magnézium-vegyületek kombinációi és komplexe |
X |
|
|
|
|
|
|
A02AX |
egyéb antacid-kombinációk |
X |
|
|
|
|
|
|
A02B |
PEPTIKUS FEKÉLY ÉS GASZTRO- |
|
|
|
|
|
|
|
A02BA |
H2-receptor blokkolók |
X |
|
X |
|
|
|
|
A02BB |
prostaglandinok |
X |
|
|
|
|
|
|
A02BC |
proton pumpa inhibitorok |
X |
|
X |
|
|
|
|
A02BX |
a peptikus fekély kezelésének egyéb gyógyszerei |
X |
|
|
|
|
|
|
A02D |
Felfúvódás elleni szerek |
|
|
|
|
|
|
|
A02DA |
felfúvódás elleni szerek |
X |
|
|
|
|
|
|
A03A |
BÉLMŰKÖDÉS FUNKCIONÁLIS ZAVARAIRA HATÓ SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
A03AA |
synthetikus anticholinerg szerek, észterek tertiaer amino-csoporttal |
X |
|
|
|
|
|
|
A03AB |
synthetikus anticholinerg szerek, quaterner ammónium vegyületek |
X |
|
|
|
|
|
|
A03AD |
papaverin és származékai |
X |
X |
|
|
|
|
|
A03AX |
egyéb syntheticus anticholinerg szerek |
|
X |
|
|
|
|
|
A03B |
BELLADONNA ÉS SZÁRMAZÉKAI, ÖNMAGUKBAN |
|
|
|
|
|
|
|
A03BA |
belladonna alkaloidok, tertiaer aminok |
X |
|
|
|
|
|
|
A03C |
GÖRCSOLDÓK ÉS PSYCHO- |
|
|
|
|
|
|
|
A03CA |
syntheticus anticholinerg szerek és pszycholeptícumok kombinációi |
X |
|
|
|
|
|
|
A03CB |
belladonna és származékai pszicholepticumokkal kombinálva |
X |
|
|
|
|
|
|
A03D |
GÖRCSOLDÓK ÉS FÁJDALOMCSILLAPÍTÓK |
|
|
|
|
|
|
|
A03DB |
Belladona és származékainak kombinációi analgeticumokkal |
|
|
X |
|
|
|
|
A03E |
GÖRCSOLDÓK ÉS ANTICHOLINERG SZEREK KOMBINÁCIÓI EGYÉB GYÓGYSZEREKKEL |
|
|
|
|
|
|
|
A03EA |
görcsoldók, psycholepticumok és fájdalomcsillapítók kombinációi |
X |
|
|
|
|
|
|
A03F |
PROBULSIV SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
A03FA |
propulsiv szerek |
|
X |
|
|
|
X |
|
A04A |
HÁNYÁSCSILLAPÍTÓK ÉS ÉMELYGÉS ELLENI SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
A04AA |
serotonin (5HT-3) antagonisták |
X |
|
|
|
|
X |
|
A04AD |
Egyéb hányáscsillapítók |
X |
|
|
|
|
X |
|
A05A |
EPEBETEGSÉGEK GYÓGYSZEREI |
|
|
|
|
|
|
|
A05AA |
epesav-készítmények |
X |
|
|
|
X |
|
|
A05AX |
az epebetegségek egyéb terápiás készítményei |
X |
|
|
|
|
|
|
A05B |
MÁJVÉDŐK, ZSÍROSODÁSGÁTLÓK |
|
|
|
|
|
|
|
A05BA |
májvédők |
X |
|
|
|
|
|
|
A05C |
EPEBETEGSÉGEK GYÓGYSZEREI ÉS ZSÍROSODÁSGÁTLÓK KOMBINÁCIÓI |
|
|
|
|
|
|
|
A05CX |
epebetegségek gyógyszerei és zsírosodásgátlók kombinációi |
X |
|
|
|
|
|
|
A06A |
HASHAJTÓK |
|
|
|
|
|
|
|
A06AB |
contact hashajtók |
|
X |
|
|
|
|
|
A06AD |
ozmotikus hashajtók |
X |
|
|
|
X |
|
|
A06AX |
egyéb hashajlók |
X |
|
|
|
|
|
|
A07A |
BÉLFERTŐTLENÍTŐK |
|
|
|
|
|
|
|
A07AA |
antibiotikumok |
X |
X |
|
|
|
X |
|
A07AB |
szulfonamidok |
X |
|
|
|
|
|
|
A07B |
BÉLBEN HATÓ ADSZORBENSEK |
|
|
|
|
|
|
|
A07BA |
szén-készítmények |
X |
|
|
|
|
|
|
A07C |
ELEKTROLITOK SZÉNHIDRÁTOKKAL |
|
|
|
|
|
|
|
A07CA |
orális folyadékpótló sókészítmények |
|
X |
|
|
|
|
|
A07DA |
bélmotilitást csökkentő szerek |
X |
|
|
|
|
|
|
A07E |
BÉLRE HATÓ GYULLADÁSGÁTLÓ SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
A07EA |
corticosteroidok helyi használatra |
X |
X |
|
|
X |
|
|
A07EC |
aminosalicylsav és hasonló készítmények |
|
X |
|
|
X |
|
|
A08 |
FOGYASZTÓSZEREK A DIÉTÁS KÉSZÍTMÉNYEK KIVÉTELÉVEL |
|
|
|
|
|
|
|
A08AA |
központi hatású fogyasztószerek |
X |
|
|
|
|
|
|
A08AB |
perifériásan ható fogyasztószerek |
X |
|
|
|
|
|
|
A09A |
DIGESTIVUMOK BELEÉRTVE AZ ENZIMEKET |
|
|
|
|
|
|
|
A09AA |
enzimkészítmények |
X |
|
X |
|
X |
X |
|
A09AB |
savkészítmények |
X |
|
|
|
|
|
|
A10A |
INSULINOK ÉS INSULIN ANALÓGOK |
|
|
|
|
|
|
|
A10AB |
gyors hatású insulinok |
X |
|
X |
|
X |
X |
|
A10AC |
intermedier hatástartamú insulinok |
X |
|
X |
|
|
X |
|
A10AD |
intermedier és gyorshatású insulinok keverékei |
X |
|
X |
|
X |
X |
|
A10AE |
hosszú hatástartamú insulinok |
X |
|
|
|
X |
X |
|
A10B |
ORÁLIS ANTIDIABETIKUMOK |
|
|
|
|
|
|
|
A10BA |
biguanidok |
|
|
X |
|
|
|
|
A10BB |
sulfonamidok, karbamid-származékok |
|
|
X |
|
|
|
|
A10BD |
orális vércukorszint csökkentő kombinációk |
X |
|
|
|
X |
|
|
A10BF |
alfa-glycosidase inhibitorok |
X |
|
|
|
X |
|
|
A10BG |
thiazolidin-dionok |
X |
|
|
|
X |
|
|
A10BH |
Dipeptidil peptidáz 4 (DPP-4) gátlók |
X |
|
|
|
X |
|
|
A10BJ |
glükagon-szerű peptid-1 (GLP-1) analógok |
X |
|
|
|
X |
|
|
A10BK |
nátrium-glükóz ko-transzporter 2 (SGLT2) inhibitorok |
X |
|
|
|
X |
|
|
A10BX |
egvéb orális vércukorszint csökkentők |
X |
|
|
|
X |
|
|
A11A |
MULTIVITAMIN, KOMBINÁCIÓK |
|
|
|
|
|
|
|
A11AA |
multivitaminok és ásványi anyagok kombinációi |
X |
|
|
|
|
|
|
A11AB |
multivitamin, egyéb kombinációk |
X |
|
|
|
|
|
|
A11B |
MULTIVITAMINOK ÖNMAGUKBAN |
|
|
|
|
|
|
|
A11BA |
multivitaminok önmagukban |
X |
|
|
|
|
|
|
A11C |
A- ÉS D-VITAMIN, BELEÉRTVE A KETTŐ KOMBINÁCIÓJÁT |
|
|
|
|
|
|
|
A11CA |
A-vitamin önmagában |
X |
|
|
|
|
|
|
A11CC |
D-vitamin és analógjai |
X |
|
X |
|
X |
X |
|
A11D |
B1-VITAMIN ÖNMAGÁBAN ÉS KOMBI- |
|
|
|
|
|
|
|
A11DA |
B1-vitamin önmagában |
X |
|
|
|
|
|
|
A11DB |
B1-vitamin kombinációi B6- és/vagy B12- |
X |
|
|
|
|
|
|
A11E |
VITAMIN-B KOMPLEX BELEÉRTVE A KOMBINÁCIÓKAT |
|
|
|
|
|
|
|
A11EA |
B-vitamin-komplex önmagában |
X |
|
|
|
|
|
|
A11G |
ASZKORBINSAV C-VITAMIN ÉS KOMBINÁCIÓI |
|
|
|
|
|
|
|
A11GA |
aszkorbinsav C-vitamin önmagában |
X |
|
X |
|
|
|
|
A11H |
EGYÉB VITAMINKÉSZÍTMÉNYEK ÖNMAGUKBAN |
|
|
|
|
|
|
|
A11HA |
egyéb vitaminkészítmények önmagukban |
X |
|
|
|
|
|
|
A12A |
KÁLCIUM |
|
|
|
|
|
|
|
A12AA |
kálcium |
X |
X |
X |
|
X |
|
|
A12AX |
kálcium kombinációi más gyógyszerekkel |
X |
|
|
|
|
|
|
A12B |
KÁLIUM |
|
|
|
|
|
|
|
A12BA |
kálium |
|
X |
|
|
|
|
|
A12C |
EGYÉB ÁSVÁNYI ANYAGOK |
|
|
|
|
|
|
|
A12CC |
magnézium |
X |
|
X |
|
|
|
|
A12CD |
fluorid |
X |
|
|
|
|
|
|
A14A |
ANABOLIKUS SZTEROIDOK |
|
|
|
|
|
|
|
A14AA |
androstan származék |
X |
|
|
|
|
|
|
A16A |
TÁPCSATORNA ÉS ANYAGCSERE EGYÉB GYÓGYSZEREI |
|
|
|
|
|
|
|
A16AB |
enzimek |
X |
|
|
|
|
|
|
A16AX |
tápcsatorna és anyagcsere egyéb gyógyszerei |
X |
|
|
|
X |
|
|
B01A |
TROMBÓZIS ELLENES SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
B01AA |
K-vitamin antagonisták |
|
|
X |
|
|
|
|
B01AB |
heparin csoport |
X |
X |
|
|
X |
X |
X |
B01AC |
thrombocyta aggregatiót gátlók, kivéve heparin |
X |
|
X |
|
X |
X |
|
B01AD |
enzimek |
X |
|
|
|
|
|
|
B01AE |
direkt thrombin-inhibitor |
X |
|
|
|
X |
|
|
B01AF |
direkt Xa faktor inhibitorok |
X |
|
|
|
X |
|
|
B01AX |
Egyéb antithrombotikus szerek |
X |
|
|
|
X |
|
|
B02A |
ANTIFIBRINOLYTICUMOK |
|
|
|
|
|
|
|
B02AA |
aminosavak |
X |
X |
|
|
|
|
|
B02AB |
proteinase inhibitorok |
X |
|
|
|
|
|
|
B02B |
K-VITAMIN ÉS EGYÉB VÉRZÉSCSILLAPÍTÓ SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
B02BA |
K-vitamin |
X |
|
X |
||||
B02BB |
fibrinogén |
X |
|
|
|
|
|
|
B02BD |
véralvadási faktorok |
X |
|
|
|
|
|
X |
B02BX |
egyéb systemás haemostaticumok |
X |
X |
|
|
|
X |
X |
B03A |
VASKÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
B03AA |
kétértékű vas, orális készítmények |
|
X |
|
|
|
|
|
B03AB |
háromértékű vas, orális készítmények |
|
X |
|
|
|
|
|
B03AC |
háromértékű vas, parenterális készítmények |
|
X |
|
|
X |
|
|
B03AD |
vas és folsav kombinációi |
|
X |
|
|
|
|
|
B03AE |
vas, egyéb kombinációk |
|
|
X |
|
|
|
|
B03B |
B12-VITAMIN ÉS FOLSAV |
|
|
|
|
|
|
|
B03BB |
folsav és származékai |
|
X |
|
|
|
|
|
B03X |
EGYÉB VÉRSZEGÉNYSÉG ELLENI KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
B03XA |
egyéb vérszegénység elleni készítmények |
X |
|
|
|
|
X |
|
B05A |
VÉR ÉS VÉRREL KAPCSOLATOS KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
B05AA |
vérpótlók és plazmafehérje frakciók |
X |
|
|
|
X |
|
|
B05B |
iv. OLDATOK |
|
|
|
|
|
|
|
B05BA |
parenterális táplálásra szolgáló oldatok |
X |
|
|
|
X |
|
|
B05BB |
elektrolit-egyensúlyt befolyásoló oldatok |
X |
|
|
|
X |
|
|
B05BC |
ozmotikus diurézist okozó szerek |
X |
|
|
|
|
|
|
B05CB |
sóoldatok |
X |
|
|
|
|
|
|
B05D |
PERITONEÁLIS DIALÍZIS SZEREI |
|
|
|
|
|
|
|
B05DA |
izotóniás oldatok |
X |
|
|
|
|
|
|
B05X |
iv. OLDATOK TARTOZÉKAI |
|
|
|
|
|
|
|
B05XA |
elektrolit oldatok |
X |
|
|
|
|
|
|
B05XB |
aminósavak |
X |
|
|
|
|
|
|
B05XC |
vitaminok |
X |
|
|
|
|
|
|
B05XX |
aminósavak |
X |
|
|
|
|
|
|
B06A |
EGYÉB HEMATOLÓGIAI SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
B06AA |
enzimek |
|
X |
|
|
|
|
|
B06AC |
herediter angioödéma gyógyszerei |
X |
|
|
|
|
X |
|
C01A |
SZÍVGLYCOSIDOK |
|
|
|
|
|
|
|
C01AA |
digitális glycosidok |
|
|
|
X |
|
|
|
C01B |
ANTIARRHYTHMIÁS SZEREK, |
|
|
|
|
|
|
|
C01BA |
antiarrhythmiás szerek, I.a csoport |
|
|
|
X |
|
|
|
C01BB |
antiarrhythmiás szerek, I.b csoport |
|
X |
|
|
|
|
|
C01BC |
antiarrhythmiás szerek, I.c csoport |
X |
|
|
X |
X |
|
|
C01BD |
antiarrhythmiás szerek, III. csoport |
X |
|
|
X |
X |
|
|
C01C |
CARDIALIS STIMULÁNSOK, KIVÉVE: SZÍVGLYCOSIDOK |
|
|
|
|
|
|
|
C01CA |
adrenerg és dopaminerg szerek |
X |
|
|
|
X |
X |
|
C01CE |
phosphodiesterase gátlók |
X |
|
|
|
|
|
|
C01CX |
egyéb cardialis stimulánsok |
X |
|
|
|
|
|
|
C01D |
SZÍVBETEGSÉGEKBEN ALKALMAZOTT ÉRTÁGÍTÓK |
|
|
|
|
|
|
|
C01DA |
szerves nitrátok |
X |
|
X |
X |
X |
|
|
C01DX |
szívbetegségekben alkalmazott egyéb értágítók |
|
|
|
X |
|
|
|
C01E |
EGYÉB SZÍVGYÓGYSZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
C01EA |
prostaglandinok |
X |
|
|
|
|
|
|
C01EB |
egyéb szívszerek |
X |
|
|
|
X |
|
|
C02A |
KÖZPONTI HATÁSÚ ANTIADRENERG SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
C02AC |
imidazolin receptor agonisták |
|
X |
X |
|
X |
|
|
C02C |
PERIPHERIÁS HATÁSÚ ANTIADRENERG SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
C02CA |
alfa adrenoreceptor blokkolók |
X |
|
X |
X |
|
|
|
C02CC |
guanidin-származékok |
X |
|
|
|
|
|
|
C02D |
ARTERIOLÁK SIMAIZOMZATÁRA KÖZVETLENÜL HATÓ SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
C02DB |
hydrazino phthalazin-származékok |
|
|
X |
|
|
|
|
C02DC |
pyrimidin-származékok |
|
|
X |
|
|
|
|
C02KX |
Egyéb antihypertensívumok |
X |
|
|
|
|
X |
|
C02L |
VÉRNYOMÁSCSÖKKENTŐ ÉS VIZELETHAJTÓ KOMBINÁCIÓK |
|
|
|
|
|
|
|
C02LA |
rauwolfia alkaloidák és vizelethajtó kombinációk |
X |
|
|
|
|
|
|
C03A |
MÉRSÉKELT HATÁSÚ VIZELETHAJTÓK – THIAZIDOK |
|
|
|
|
|
|
|
C03AA |
thiazidok önmagukban |
|
X |
|
|
|
|
|
C03B |
MÉRSÉKELT HATÁSÚ VIZELETHAJTÓK – THIAZIDOK KIVÉTELÉVEL |
|
|
|
|
|
|
|
C03BA |
szulfonamidok önmagukban |
X |
|
X |
|
|
|
|
C03C |
CSÚCSHATÁSÚ VIZELETHAJTÓK |
|
|
|
|
|
|
|
C03CA |
szulfonamidok önmagukban |
X |
|
|
X |
|
|
|
C03CC |
aryloxy-ecetsav származékok |
|
|
|
X |
|
|
|
C03D |
KÁLIUM-VISSZATARTÓ VIZELETHAJTÓK |
|
|
|
|
|
|
|
C03DA |
aldoszteron-antagonisták |
|
|
|
X |
X |
|
|
C03DB |
egyéb kálium-visszatartó szerek |
|
X |
|
|
|
|
|
C03E |
VIZELETHAJTÓK ÉS KÁLIUM-VISSZATARTÓ SZEREK KOMBINÁCIÓI |
|
|
|
|
|
|
|
C03EA |
mérsékelt hatású vizelethajtók és kálium-visszatartó szerek kombinációi |
|
|
|
X |
|
|
|
C04A |
PERIPHERIÁS ÉRTÁGÍTÓK |
|
|
|
|
|
|
|
C04AB |
imidazolin-származékok |
X |
|
|
|
|
|
|
C04AC |
nikotinsav és származékai |
X |
|
|
|
|
|
|
C04AD |
purin-származékok |
X |
|
|
|
|
|
|
C04AE |
ergot alkaloidok |
|
X |
|
|
|
|
|
C04AX |
egyéb perifériás értágítók |
|
X |
|
|
|
|
|
C05A |
ARANYÉR ELLENI LOKÁLIS KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
C05AD |
helyi érzéstelenítőt tartalmazó készítmények |
|
|
X |
|
|
|
|
C05B |
VISSZÉR KEZELÉSE |
|
|
|
|
|
|
|
C05BA |
heparinok és/vagy heparinoidok helyi használatra |
X |
X |
|
|
|
|
|
C05BB |
szklerotizáló szerek lokális hatású injekcióhoz |
X |
|
|
|
|
|
|
C05BX |
Egyéb szklerotizáló szerek |
|
|
|
|
|
|
|
C05C |
CAPILLARIS-STABILIZÁLÓ SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
C05CA |
bioflavonoidok |
X |
|
|
|
|
|
|
C07A |
BÉTA-BLOKKOLÓK ÖNMAGUKBAN |
|
|
|
|
|
|
|
C07AA |
nem szelektív béta-blokkolók önmagukban |
|
X |
X |
X |
X |
|
|
C07AB |
szelektív béta-blokkolók önmagukban |
X |
|
X |
X |
X |
|
|
C07AG |
alfa- és béta-blokkolók |
X |
|
|
X |
|
|
|
C07B |
BÉTA-BLOKKOLÓK ÉS THIAZIDOK |
|
|
|
|
|
|
|
C07BB |
béta-blokkoló szerek, szelektívek, és thiazidok |
|
|
X |
|
|
|
|
C07C |
BÉTA-BLOKKOLÓK ÉS EGYÉB VZELETHAJTÓK |
|
|
|
|
|
|
|
C07CA |
nem szelektív béta-blokkolók és egyéb vizelethajtók |
|
|
|
X |
|
|
|
C07CB |
szelektív béta-blokkolók és egyéb vizelethajtók |
|
|
|
X |
X |
|
|
C07F |
BÉTA-BLOKKOLÓK ÉS EGYÉB VÉRNYOMÁSCSÖKKENTŐK |
|
|
|
|
|
|
|
C07FB |
béta-blokkoló szerek, szelektívek és egyéb vérnyomáscsökkentők |
|
|
X |
|
|
|
|
C08C |
SZELEKTÍV KÁLCIUMCSATORNA BLOKKOLÓK, FŐKÉNT ÉRHATÁSÚAK |
|
|
|
|
|
|
|
C08CA |
dihydropiridin-származékok |
X |
|
X |
X |
X |
|
|
C08D |
SZELEKTÍV KÁLCIUMCSATORNA BLOKKOLÓK DIREKT SZÍVHATÁSOKKAL |
|
|
|
|
|
|
|
C08DA |
phenylalkylamin-származékok |
X |
|
X |
X |
|
|
|
C08DB |
benzothiazepin-származékok |
X |
|
|
X |
|
|
|
C08GA |
kalciumcsatorna-blokkolók és vizelethajtók |
X |
|
|
X |
|
|
|
C09A |
ANGIOTENZIN-KONVERTÁLÓ ENZIM (ACE) GÁTLÓK ÖNMAGUNKBAN |
|
|
|
|
|
|
|
C09AA |
angiotenzin-konvertáló enzim (ACE) gátlók önmagunkban |
X |
|
X |
X |
X |
|
|
C09B |
ANGIOTENZIN-KONVERTÁLÓ ENZIM (ACE) GÁTLÓK, KOMBINÁCIÓK |
|
|
|
|
|
|
|
C09BA |
angiotenzin-konvertáló enzim (ACE) gátlók és vizelethajtók |
|
X |
|
X |
|
|
|
C09BB |
angiotenzin-konvertáló enzim (ACE) gátlók és calcium csatorna blokkolók |
|
|
X |
X |
|
|
|
C09BX |
ACE-gátlók, egyéb kombinációk |
X |
|
|
X |
|
|
|
C09C |
ANGIOTENZIN II ANTAGONISTÁK ÖNMAGUKBAN |
|
|
|
|
|
|
|
C09CA |
angiotenzin II antagonisták önmagukban |
|
|
X |
|
|
|
|
C09D |
ANGIOTENZIN II ANTAGONISTÁK KOMBINÁCIÓKBAN |
|
|
|
|
|
|
|
C09DA |
angiotenzin II antagonisták és vizelethajtók |
|
|
X |
|
|
|
|
C09DB |
angiotenzin II antagonisták és calcium csatorna blokkolók |
|
|
X |
|
|
||
C09DX |
angiotenzin II antagonisták, egyéb kombinációk |
X |
|
|
|
X |
|
|
C10A |
CHOLESTERIN- ÉS TRIGLYCERID- |
|
|
|
|
|
|
|
C10AA |
Hmg CoA reductase gátlók |
X |
|
|
X |
|
|
|
C10AB |
fibrátok |
|
|
|
X |
|
|
|
C10AC |
epesavkötők |
|
|
X |
|
|
|
|
C10AD |
nikotinsav és származékaik |
|
|
X |
|
|
|
|
C10AX |
cholesterin- és triglycerid-csökkentő szerek |
X |
|
|
|
X |
|
|
C10B |
LIPIDSZINT-CSÖKKENTŐ SZERE, KOMBINÁCIÓK |
|
|
|
|
|
|
|
C10BA |
Hmg CoA reductase gátlók és egyéb lipidszint-csökkentők kombinációi |
X |
|
X |
|
X |
|
|
C10BX |
Hmg CoA reductase gátlók, egyéb kombinációk |
X |
|
X |
X |
|
|
|
D01A |
GOMBÁSODÁS ELLENI LOKÁLIS KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
D01AA |
antibiotikumok |
|
X |
|
|
|
|
|
D01AC |
imidazol- és triazol-származékok |
X |
X |
|
|
|
|
|
D01AE |
gombásodás elleni egyéb lokális készítmények |
X |
X |
|
|
|
|
|
D01B |
GOMBÁSODÁS ELLENI SZISZTÉMÁS KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
D01BA |
gombásodás elleni szisztémás készítmények |
|
X |
|
|
X |
|
|
D02A |
BŐRLÁGYÍTÓ- ÉS VÉDŐANYAGOK |
|
|
|
|
|
|
|
D02A |
bőrlágyító- és védőanyagok (FONO) |
|
|
X |
|
|
|
|
D02AA |
szilikon-készítmények |
X |
|
|
|
|
|
|
D02AC |
lágy paraffin és zsírtermékek |
X |
|
X |
|
|
|
|
D02AF |
szalicilsav készítmények |
X |
|
X |
|
|
|
|
D02AX |
egyéb puhító és védő anyagok |
X |
|
X |
|
|
|
|
D03A |
HÁMOSÍTÓK |
|
|
|
|
|
|
|
D03AX |
egyéb hámosítók |
X |
|
X |
|
X |
|
|
D03B |
ENZIMEK |
|
|
|
|
|
|
|
D03BA |
proteolitikus enzimek |
|
X |
|
|
X |
|
|
D04A |
VISZKETÉS ELLENI SZEREK, BELEÉRTVE: ANTIHISZTAMINOK, ÉRZÉSTELENÍTŐK STB. |
|
|
|
|
|
|
|
D04A |
viszketés elleni szerek, beleértve: antihisztaminok, érzéstelenítők (FONO) |
|
|
X |
|
|
|
|
D04AX |
egyéb viszketés elleni szerek |
|
|
X |
|
|
|
|
D05A |
PSORIASIS ELLENI HELYI SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
D05AX |
egyéb helyi psoriasis elleni szerek |
|
X |
|
|
|
|
|
D05B |
PSORIASIS ELLENI SZISZTÉMÁS KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
D05BA |
psoralenek szisztémás használatra |
X |
|
|
|
|
|
|
D05BB |
retinoidok a psoriasis kezelésére |
|
|
|
X |
X |
|
|
D06A |
ANTIBIOTIKUMOK LOKÁLIS HASZNÁLATRA |
|
|
|
|
|
|
|
D06AA |
tetracyclin és származékai |
X |
|
|
|
|
|
|
D06AX |
egyéb antibiotikumok lokális használatra |
|
X |
|
|
|
|
|
D06B |
KEMOTERÁPIÁS SZEREK HELYI HASZNÁLATRA |
|
|
|
|
|
|
|
D06BB |
vírusellenes szerek |
X |
|
|
|
|
|
|
D06BX |
egyéb kemoterapeutikumok |
|
X |
|
|
|
|
|
D07A |
CORTICOSTEROIDOK ÖNMAGUKBAN |
|
|
|
|
|
|
|
D07AA |
gyenge hatású corticosteroidok (I. csoport) |
|
X |
|
|
|
|
|
D07AB |
mérsékelten erős hatású corticosteroidok |
|
X |
|
|
|
|
|
D07AC |
erős hatású corticosteroidok (III. csoport) |
|
X |
|
|
|
|
|
D07AD |
igen erős hatású corticosteroidok (IV. csoport) |
|
X |
|
|
|
|
|
D07B |
CORTICOSTEROIDOK ÉS ANTISEPTICUMOK KOMBINÁCIÓ |
|
|
|
|
|
|
|
D07BB |
mérsékelten erős hatású corticosteroidok és antisepticumok kombinációi |
X |
|
|
|
X |
|
|
D07C |
CORTICOSTEROIDOK ÉS ANTIBIOTIKUMOK KOMBINÁCIÓI |
|
|
|
|
|
|
|
D07CA |
gyenge hatású corticosteroidok és antibiotikumok kombinációi |
|
X |
|
|
|
|
|
D07CC |
erős hatású corticosteroidok és antibiotikumok kombinációi |
X |
|
|
|
|
|
|
D07X |
CORTICOSTEROIDOK EGYÉB KOMBINÁCIÓI |
|
|
|
|
|
|
|
D07XB |
mérsékelten erős hatású corticosteroidok egyéb kombinációi |
|
X |
|
|
|
|
|
D07XC |
erős hatású corticosteroidok egyéb kombinációi |
|
X |
|
|
|
|
|
D08A |
ANTISEPTICUMOK ÉS FERTŐTLENÍTŐK |
|
|
|
|
|
|
|
D08A |
antisepticumok és fertőtlenítők (FONO) |
|
|
X |
|
|
|
|
D08AB |
alumíniumtartalmú szerek |
|
|
X |
|
|
|
|
D08AD |
acidum boricum tartalmú készítmények |
|
|
X |
|
|
|
|
D08AE |
phenol és származékai |
|
|
X |
|
|
|
|
D08AG |
jódtartalmú készítmények |
X |
|
|
|
X |
|
|
D08AX |
egyéb antisepticumok és fertőtlenítők |
|
|
X |
|
|
|
|
D10A |
ACNE-ELLENES KÉSZÍTMÉNYEK LOKÁLIS HASZNÁLATRA |
|
|
|
|
|
|
|
D10AD |
retinoidok az acne lokális kezelésére |
|
X |
|
|
|
|
|
D10AF |
antiinfectivumok az acne kezelésére |
|
X |
|
|
|
|
|
D10B |
ACNE-ELLENES SZISZTÉMÁS KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
D10BA |
retinoidok és acne kezelésére |
|
X |
|
|
X |
|
|
D11A |
EGYÉB BŐRGYÓGYÁSZATI KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
D11AA |
izzadásgátló |
|
|
X |
|
|
|
|
D11AC |
gyógyhatású samponok |
|
|
X |
|
|
|
|
D11AX |
egyéb bőrgyógyászati készítmények |
|
|
X |
|
|
|
|
G01A |
ANTIINFECTIVUMOK ÉS ANTISEPTICUMOK KIVÉVE A CORTICOSTEROID-KOMBINÁCIÓKAT |
|
|
|
|
|
|
|
G01AA |
antibiotikumok |
|
X |
|
|
|
|
|
G01AF |
imidazol-származékok |
|
X |
|
|
|
|
|
G01AX |
egyéb antiinfectivumok és antisepticumok |
X |
X |
|
|
|
|
|
G02A |
OXYTOCINOIDOK |
|
|
|
|
|
|
|
G02AB |
ergot alkaloidok |
|
X |
|
|
|
|
|
G02AD |
prostaglandinok |
X |
|
|
|
|
|
|
G02C |
EGYÉB NŐGYÓGYÁSZATI KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
G02CB |
prolactin-inhibitorok |
X |
|
|
X |
|
X |
|
G02CC |
vaginális gyulladáscsökkentő készítmények |
X |
|
|
|
|
X |
|
G02CX |
egyéb nőgyógyászati szerek |
X |
||||||
G03AD |
sürgősségi fogamzásgátlók |
X |
|
|
|
|
|
|
G03B |
ANDROGÉNEK |
|
|
|
|
|
|
|
G03BA |
3-oxoandrosten (4) származékai |
X |
|
|
|
X |
|
|
G03BB |
5-androstanon (3) származékai |
X |
|
|
|
X |
|
|
G03C |
OESTROGÉNEK |
|
|
|
|
|
|
|
G03CA |
természetes és félszintetikus oestrogének önmagukban |
X |
X |
|
|
|
|
|
G03CB |
szintetikus oestrogének önmagukban |
X |
|
|
|
|
|
|
G03CX |
egyéb ösztrogének |
X |
X |
|
|
|
|
|
G03D |
PROGESTOGÉNEK |
|
|
|
|
|
|
|
G03DA |
pregnen (4) származékok |
X |
X |
|
|
|
X |
|
G03DB |
pregnadien származékok |
X |
X |
|
|
X |
X |
|
G03DC |
oestron származékok |
X |
X |
|
|
X |
X |
|
G03F |
PROGESTOGÉNEK ÉS OESTROGÉNEK KOMBINÁCIÓI |
|
|
|
|
|
|
|
G03FA |
progestogének és oestrogének, fix kombinációi |
|
X |
|
|
|
|
|
G03FB |
progestogének és oestrogének, sequentialis készítmények |
|
X |
|
|
|
|
|
G03G |
GONADOTROPINOK ÉS EGYÉB OVULATIO-STIMULÁLÓK |
|
|
|
|
|
|
|
G03GA |
gonadotropinok |
X |
X |
X |
|
X |
X |
|
G03GB |
szintetikus ovuláció-stimulálók |
|
X |
|
|
|
|
|
G03H |
ANTIANDROGÉNEK |
|
|
|
|
|
|
|
G03HA |
antiandrogén készítmények önmagukban |
|
X |
|
|
|
X |
|
G03HB |
antiandrogének és oestrogének |
|
X |
|
|
|
|
|
G03X |
EGYÉB NEMI HORMONOK ÉS A GENITÁLIS RENDSZER MODULÁTORAI |
|
|
|
|
|
|
|
G03XA |
antigonadotropinok |
|
X |
|
|
X |
|
|
G03XB |
progeszteron receptor modulátorai |
X |
|
|
|
X |
|
|
G03XC |
szelektív oestrogen receptor modulátorok |
X |
|
|
|
X |
|
|
G04B |
EGYÉB UROLÓGIAI KÉSZÍTMÉNYEK, BELEÉRTVE: GÖRCSOLDÓK |
|
|
|
|
|
|
|
G04BC |
húgyúti kőoldók |
X |
X |
|
|
|
|
|
G04BD |
urológiai görcsoldók |
X |
X |
|
|
|
|
|
G04BE |
erectilis dysfunctio kezelésének készítményei |
X |
|
|
|
|
X |
|
G04BX |
egyéb urológiai szerek |
X |
|
|
|
|
|
|
G04C |
BENIGNUS PROSTATA HYPERETRO- |
|
|
|
|
|
|
|
G04CA |
alfa-adrenoreceptor antagonisták |
|
X |
|
|
|
|
|
G04CB |
tesztoszteron-5-alfa reduktáz inhibitorok |
|
X |
|
|
|
|
|
H01A |
HYPOPHYSIS ELÜLSŐ LEBENY HORMONOK ÉS ANALÓGJAIK |
|
|
|
|
|
|
|
H01AB |
thyrotropin |
X |
|
|
|
|
|
|
H01AC |
somatropin és analógjai |
X |
|
|
|
|
X |
|
H01AX |
az elülső hypophysis egyéb hormonjai és analógjaik |
X |
|
|
|
|
|
|
H01B |
HYPOPHYSIS HÁTSÓ LEBENY HORMONOK |
|
|
|
|
|
|
|
H01BA |
vasopressin és analógjai |
X |
|
|
X |
|
X |
|
H01BB |
oxytocin és származékai |
X |
|
|
|
|
|
|
H01C |
HYPOTHALAMUS-HORMONOK |
|
|
|
|
|
|
|
H01CA |
gonadotropinreleasing hormonok |
X |
|
|
|
|
X |
|
H01CB |
növekedési hormon release inhibitor hormon |
X |
|
|
|
|
X |
|
H01CC |
anti-gonadotropin felszabadító hormonok |
X |
|
|
|
X |
X |
|
H02A |
SZISZTÉMÁS CORTICOSTEROIDOK ÖNMAGUKBAN |
|
|
|
|
|
|
|
H02AA |
mineralocorticoidok |
|
X |
|
|
X |
X |
|
H02AB |
glucocorticoidok |
X |
X |
X |
X |
X |
X |
|
H03A |
PAJZSMIRIGY-KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
H03AA |
paizsmirigy-hormonok |
|
|
|
X |
|
|
|
H03B |
ANTITHYREOID KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
H03BA |
thiouracilok |
X |
|
|
|
X |
|
|
H03BB |
kéntartalmú imidazol-származékok |
|
|
|
X |
|
|
|
H04A |
GLYCOGENOLYTICUS HORMONOK |
|
|
|
|
|
|
|
H04AA |
glycogenolyticus hormonok |
X |
|
|
|
X |
|
|
H05A |
PARATHYREOID HORMONOK ÉS HOMOLÓGJAIK |
|
|
|
|
|
|
|
H05AA |
Parathyreoid hormonok és homológjai |
X |
|
|
|
X |
|
|
H05B |
ANTI-PARATHYREOID HORMONOK |
|
|
|
|
|
|
|
H05BA |
calcitonin-készítmények |
|
X |
|
|
X |
X |
|
H05BX |
egyéb készítmények |
X |
|
|
|
|
X |
|
J01A |
TETRACYCLINEK |
|
|
|
|
|
|
|
J01AA |
tetracyclinek |
X |
X |
|
|
|
|
|
J01BA |
amphenicolok |
|
X |
|
|
|
|
|
J01C |
BÉTA-LAKTÁM ANTIBIOTIKUMOK, PENICILLINEK |
|
|
|
|
|
|
|
J01CA |
széles spektrumú penicillinek |
X |
X |
X |
||||
J01CE |
béta-laktamáz érzékeny penicillinek |
X |
X |
|
|
X |
|
|
J01CF |
béta-laktamáz rezisztens penicillinek |
|
X |
|
|
|
|
|
J01CR |
penicillinek kombinációi, beleértve a béta- |
X |
X |
|
|
X |
|
|
J01D |
EGYÉB BÉTA-LAKTÁM ANTIBIOTIKUMOK |
|
|
|
|
|
|
|
J01DA |
cephalosporinok |
X |
|
|
|
|
|
|
J01DB |
első generációs cephalosporinok |
|
X |
|
|
|
|
|
J01DC |
második generációs cephalosporinok |
X |
X |
|
|
X |
|
|
J01DD |
harmadik generációs cephalosporinok |
X |
X |
|
|
X |
|
|
J01DH |
carbapenemek |
X |
|
|
|
|
|
|
J01E |
SZULFONAMIDOK ÉS TRIMETHOPRIM |
|
|
|
|
|
|
|
J01EE |
Szulfonamidok és trimethropim kombinációi |
X |
X |
|
|
X |
|
|
J01F |
MAKROLIDOK ÉS LINKOSAMIDOK |
|
|
|
|
|
|
|
J01FA |
makrolidok |
X |
X |
|
|
X |
X |
|
J01FF |
linkosamidok |
X |
X |
|
|
|
|
|
J01G |
AMINOGLYCOSIDOK |
|
|
|
|
|
|
|
J01GA |
streptomycinek |
X |
|
|
|
|
|
|
J01GB |
egyéb aminoglycosidok |
X |
|
|
|
|
X |
|
J01M |
QUINOLONOK |
|
|
|
|
|
|
|
J01MA |
fluoroquinolonok |
X |
X |
|
|
|
X |
|
J01MB |
egyéb quinolok |
|
X |
|
|
|
|
|
J01X |
EGYÉB ANTIBAKTERIÁLIS SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
J01XA |
glycopeptid antibiotikumok |
X |
|
|
|
|
|
|
J01XB |
polymyxinek |
X |
|
|
|
|
X |
|
J01XC |
antibakteriális steroidok |
X |
|
|
|
|
|
|
J01XD |
imidazol származékok |
X |
|
|
|
|
|
|
J01XX |
egyéb antibakteriális szerek |
X |
X |
|
|
|
|
|
J02A |
SZISZTÉMÁS GOMBAELLENES SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
J02AA |
antibiotikumok |
X |
|
|
|
|
|
|
J02AB |
imidazol-származékok |
|
X |
|
|
|
|
|
J02AC |
triazol származékok |
X |
X |
|
|
X |
X |
|
J02AX |
egyéb szisztémás antimycotieumok |
X |
|
|
|
|
|
|
J04A |
ANTITUBERKULOTIKUMOK |
|
|
|
|
|
|
|
J04AB |
antibiotikumok |
X |
|
|
|
|
|
|
J04AC |
hydrazidok |
X |
|
|
|
|
|
|
J04AK |
egyéb antituberkulotikumok |
X |
|
|
|
|
|
|
J04AM |
antituberkulotikumok kombinációi |
X |
|
|
|
|
|
|
J05A |
KÖZVETLENÜL A VÍRUSRA HATÓ SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
J05AB |
nucleosidok és nucleotidok, a reverz transzkriptáz gátlók kivételével |
X |
X |
|
|
X |
X |
X |
J05AD |
foszfonsav származékok |
X |
|
|
|
|
|
|
J05AE |
protease inhibitorok |
X |
|
|
|
|
X |
X |
J05AF |
nucleosid reverse transciptase gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
J05AG |
non-nucleosid reverse transciptase gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
J05AH |
neuraminidase inhibitorok |
X |
|
|
|
|
|
|
J05AJ |
integráz inhibitorok |
X |
|
|
|
|
X |
|
J05AP |
vírusellenes szerek HCV fertőzések kezelésére |
X |
|
|
|
|
|
X |
J05AR |
vírusellenes szerek HIV fertőzés kezelésére, kombinációk |
X |
|
|
|
|
X |
|
J05AX |
egyéb vírusellenes készítmények |
X |
X |
|
|
|
X |
X |
J06B |
IMMUNGLOBULINOK |
|
|
|
|
|
|
|
J06BA |
immun szérumok |
X |
|
|
|
|
|
|
J06BB |
specifikus immunglobulinok |
X |
|
|
|
|
X |
|
J06BC |
immunglobulinok |
X |
|
|
|
|
|
|
J07A |
BAKTERIÁLIS VAKCINA |
|
|
|
|
|
|
|
J07AG |
haemophillus influenza B vakcinák |
|
X |
|
|
|
|
|
J07AH |
meningococcus vakcinák |
X |
|
|
|
|
X |
|
J07AL |
pneumococcus vakcinák |
X |
X |
|
|
X |
|
|
J07AM |
tetanusz vakcinák |
X |
|
|
|
|
X |
|
J07AX |
egyéb bakteriális vakcinák |
X |
|
|
|
|
|
|
J07B |
VIRÁLIS VAKCINÁK |
|
|
|
|
|
|
|
J07BA |
encephalitis vakcinák |
|
X |
|
|
|
|
|
J07BB |
influenza vakcinák |
|
X |
|
|
|
|
|
J07BC |
hepatitis vakcinák |
X |
X |
|
|
|
|
|
J07BF |
poliomyelitis vakcinák |
X |
|
|
|
|
|
|
J07BK |
varicella vakcinák |
X |
|
|
|
|
|
|
J07 |
BAKTERIÁLIS ÉS VIRÁLIS VAKCINÁK KOMBINÁCIÓI |
|
|
|
|
|
|
|
J07CA |
bakteriális és virális vakcinák kombinációi |
X |
|
|
|
|
|
|
L01A |
ALKYLEZO SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
L01AA |
mustárnitrogén-analógok |
X |
|
|
|
X |
X |
|
L01AD |
nitrosoureák |
X |
|
|
|
|
|
|
L01AX |
egyéb alkilező szerek |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01B |
ANTIMETABOLITOK |
|
|
|
|
|
|
|
L01BA |
folsav analógok |
X |
|
|
|
X |
X |
|
L01BB |
purin analógok |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01BC |
pyrimidin analógok |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01C |
NÖVÉNYI ALKALOIDOK ÉS EGYÉB TERMÉSZETES KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
L01CA |
vinca alkaloidok és analógjaik |
X |
|
|
|
|
|
|
L01CB |
podophyllotoxin-származékok |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01CD |
taxánok |
X |
|
|
|
|
|
|
L01D |
CYTOTOXICUS ANTIBIOTIKUMOK ÉS ROKON VEGYÜLETEK |
|
|
|
|
|
|
|
L01DB |
anthracylinek és rokon vegyületek |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01DC |
egyéb cytotoxicus antibiotikumok |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01E |
PROTEIN KINÁZ INHIBITOROK |
|
|
|
|
|
|
|
L01EA |
BCR-ABL tirozin-kináz gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01EB |
Epidermalis növekedési faktor (EGRF) tirozinkináz jelátvitelgátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01EC |
B-Raf szerin-treonin-kináz (BRAF) gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01ED |
Anaplasztikus lymphomakináz (ALK) gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01EE |
Mitogén-aktivált proteinkináz (MEK) gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01EF |
Cyclin-függő kináz (CDK) gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01EG |
mTOR (mammalian target of rapamycin)-kináz gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01EH |
Humán epidermális növekedési faktor 2-es típusú receptor (HER2) tirozinkináz gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01EJ |
Janus kináz (JAK) gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01EK |
Vascularis endothelialis növekedési faktor receptor (VEGFR) tirozinkináz gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01EL |
Bruton-féle tirozinkináz (BTK) gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01EX |
Egyéb protein-kináz gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01X |
EGYÉB DAGANATELLENES SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
L01XA |
platina-vegyületek |
X |
|
|
|
|
|
|
L01XB |
methyl hydrazinok |
X |
|
|
|
|
|
|
L01XC |
monoclonalis antitestek |
X |
|
|
|
|
X |
|
L01XD |
photodinamias terápiában használt szerek |
X |
|
|
|
|
|
|
L01XE |
|
|
|
|
|
|
|
|
L01XX |
egyéb cytostaticumok |
X |
|
|
|
|
X |
|
L02A |
HORMONOK ÉS ROKON VEGYÜLETEK |
|
|
|
|
|
|
|
L02AB |
progestogenek |
X |
|
|
|
|
X |
|
L02AE |
gonadotropin releasing hormon analógok |
X |
|
|
|
|
X |
|
L02B |
HORMONANTAGONISTÁK ÉS ROKON SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
L02BA |
antioestrogenek |
X |
|
|
|
|
X |
|
L02BB |
antiandrogenek |
X |
|
|
|
|
X |
|
L02BG |
enzim-inhibitorok |
X |
|
|
|
|
X |
|
L02BX |
egyéb hormonantagonisták és rokon anyagok |
X |
|
|
|
|
X |
|
L03A |
CYTOKINEK ÉS IMMUNMODULÁTOROK |
|
|
|
|
|
|
|
L03AA |
colonia stimuláló faktorok |
X |
|
|
|
|
X |
|
L03AB |
interferonok |
X |
|
|
|
|
X |
X |
L03AC |
interleukinok |
X |
|
|
|
|
|
|
L03AX |
egyéb cytokinek és immunmodulátorok |
X |
|
|
|
|
X |
|
L04A |
IMMUNSUPPRESSIV SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
L04AA |
szelektív immunsuppressiv szerek |
X |
|
|
|
X |
X |
|
L04AB |
Tumor nekrózis faktor alfa (TNFα) inhibitorok |
X |
|
|
|
|
X |
|
L04AC |
Interleukin-gátlók |
X |
|
|
|
|
X |
|
L04AD |
calcineurin gátlók |
X |
|
|
|
X |
X |
|
L04AX |
egyéb immunsuppressiv szerek |
X |
|
|
|
X |
X |
|
M01A |
NEM STEROID GYULLADÁSGÁTLÓK ÉS RHEUMAELLENES KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
M01AA |
butylpyrazolidinek |
|
|
X |
|
|
|
|
M01AB |
ecetsav- és rokon vegyületek |
X |
X |
X |
|
X |
|
|
M01AC |
oxicamok |
X |
X |
X |
|
X |
|
|
M01AE |
propionsav-származékok |
X |
X |
|
|
X |
|
|
M01AG |
fenamatok |
X |
X |
|
|
|
|
|
M01AH |
coxibok |
X |
|
|
|
X |
|
|
M01AX |
egyéb nem steroid gyulladásgátlók és rheumaellenes készítmények |
X |
X |
|
|
X |
|
|
M01C |
SPECIFIKUS RHEUMAELLENES SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
M01CB |
aranykészítmények |
|
X |
|
|
|
|
|
M01CC |
penicillamin és hasonló vegyületek |
|
X |
|
|
|
|
|
M02A |
ÍZÜLETI ÉS IZOMFÁJDALMAK KEZELÉ- |
|
|
|
|
|
|
|
M02AA |
nem steroid gyulladásgátlók, lokális készítmények |
X |
|
|
|
|
|
|
M02AC |
salicyl-sav-származékot tartalmazó készítmények |
X |
|
|
|
|
|
|
M02AX |
egyéb lokális készítmények az ízületi és izomfájdalmakra |
X |
X |
|
|
|
|
|
M03A |
PERIFÉRIÁS TÁMADÁSPONTÚ IZOM- |
|
|
|
|
|
|
|
M03AC |
egyéb quateraaer ammónium-vegyületek |
X |
|
|
|
|
|
|
M03AX |
EGYÉB PERIFÉRIÁS TÁMADÁSPONTÚ IZOMRELAXÁNSOK |
X |
|
|
|
|
|
|
M03B |
KÖZPONTI TÁMADÁSPONTÚ IZOMRELAXÁNSOK |
|
|
|
|
|
|
|
M03BA |
carbamin-sav észterek |
|
X |
|
|
|
|
|
M03BB |
oxazol-, thiazin- és triazin-származékok |
|
X |
|
|
|
|
|
M03BX |
egyéb központi támadáspontú szerek |
|
X |
|
|
X |
|
|
M03C |
IZOMRELAXÁNSOK, KÖZVETLEN HATÁSÚ SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
M03CA |
dantorlen és származékai |
X |
|
|
|
|
|
|
M04A |
KÖSZVÉNYELLENES KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
M04AA |
húgysavképződést gátló készítmények |
|
|
|
X |
X |
|
|
M05B |
MINERALISATIÓRA HATÓ SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
M05BA |
bisphosphonatok |
X |
|
|
|
X |
X |
|
M05BB |
bisphosphonát kombináció |
X |
X |
X |
||||
M05BX |
mineralizációra ható egyéb gyógyszerek |
X |
|
|
|
X |
X |
|
M09A |
A VÁZ- ÉS IZOMRENDSZER BETEGSÉ- |
|
|
|
|
|
|
|
M09AX |
a váz- és izomrendszer betegségeinek egyéb gyógyszerei |
X |
|
|
|
X |
|
|
N01A |
ÁLTALÁNOS ÉRZÉSTELENÍTŐK |
|
|
|
|
|
|
|
N01AB |
halogénezett szénhidrogének |
X |
|
|
|
|
|
|
N01AF |
barbiturátok önmagukban |
X |
|
|
|
|
|
|
N01AH |
opioid érzéstelenítők |
X |
|
|
|
|
|
|
N01AX |
egyéb általános érzéstelenítők |
X |
|
|
|
|
|
|
N01B |
HELYI ÉRZÉSTELENÍTŐK |
|
|
|
|
|
|
|
N01BA |
amino-benzoesav észterek |
X |
|
|
|
|
|
|
N01BB |
amidok |
X |
|
|
|
|
|
|
N01BX |
egyéb helyi érzéstelenítők |
X |
|
|
|
|
|
|
N02A |
OPIOIDOK |
|
|
|
|
|
|
|
N02AA |
természetes opium-alkaloidok |
X |
X |
|
|
X |
X |
|
N02AB |
phenylpiperidin-származékok |
X |
|
|
|
X |
X |
|
N02AC |
diphenylpropylamin-származékok |
X |
|
|
|
|
|
|
N02AE |
oripavin származékok |
X |
|
|
|
|
X |
|
N02AG |
opioidok és görcsoldók kombinációi |
X |
|
|
|
|
X |
|
N02AJ |
opioidok kombinációja nem- |
X |
X |
|
|
|
X |
|
N02AX |
egyéb opioidok |
X |
X |
|
|
|
X |
|
N02B |
EGYÉB FÁJDALOMCSILLAPÍTÓK ÉS LÁZCSÖKKENTŐK |
|
|
|
|
|
|
|
N02BA |
salicylsav és származékai |
X |
X |
|
|
|
|
|
N02BB |
pyrazolonok |
X |
X |
|
|
|
X |
|
N02BE |
anilidek |
X |
|
|
|
|
|
|
N02C |
MIGRÉNELLENES SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
N02CA |
ergot alkaloidok |
|
X |
|
|
|
|
|
N02CC |
szelektív 5HT1-receptor agonisták |
|
X |
|
|
|
|
|
N02CX |
egyéb migrénellenes készítmények |
|
X |
|
|
|
|
|
N03A |
ANTIEPILEPTICUMOK |
|
|
|
|
|
|
|
N03AA |
barbiturátok és származékaik |
X |
X |
|
|
X |
|
|
N03AB |
hydantoin-származékok |
X |
X |
|
|
|
X |
|
N03AD |
succinimid-származékok |
|
X |
|
|
X |
|
|
N03AE |
benzodiazepin-származékok |
X |
X |
|
|
X |
|
|
N03AF |
carboxamid-származékok |
X |
X |
|
|
X |
X |
|
N03AG |
zsírsav-származékok |
X |
X |
|
|
X |
X |
|
N03AX |
egyéb anticpilepticumok |
X |
X |
|
|
X |
|
|
N04A |
ANTICHOLINERG SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
N04AA |
tertiaer aminok |
|
X |
|
|
X |
|
|
N04B |
DOPAMINERG SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
N04BA |
dopa és dopa származékok |
X |
X |
X |
X |
|||
N04BB |
adamantan-származékok |
X |
X |
|
|
X |
|
|
N04BC |
dopamin agonisták |
X |
|
|
|
X |
X |
|
N04BD |
MAO-B bénítók |
X |
X |
|
|
X |
|
|
N04BX |
egyéb dopaminerg szerek |
X |
|
|
|
X |
|
|
N05A |
AHTIPSYCHOTICUMOK |
|
|
|
|
|
|
|
N05AA |
alifás oldalláncot tartalmazó phenothiazinok |
X |
|
|
|
|
|
|
N05AB |
piperazin szerkezetű phenothiazinok |
X |
|
|
|
|
X |
|
N05AC |
piperidin szerkezetű phenothiazinok |
|
X |
|
|
|
|
|
N05AD |
butyrophenon-származékok |
X |
|
|
|
X |
X |
|
N05AE |
indol-származékok |
X |
|
|
|
|
X |
|
N05AF |
thioxanthen-származékok |
X |
|
|
|
X |
X |
|
N05AH |
diazepinek és oxazepinek |
X |
|
|
|
|
X |
|
N05AL |
benzamidok |
X |
X |
|
|
X |
X |
|
N05AN |
lítium |
X |
|
|
|
X |
X |
|
N05AX |
egyéb antipsychoticumok |
X |
|
|
|
|
X |
|
N05B |
ANXIOLYTICUMOK |
|
|
|
|
|
|
|
N05BA |
benzodiazepin-származékok |
X |
|
|
|
X |
X |
|
N05BB |
diphenylmethan-származékok |
X |
|
|
|
|
|
|
N05BC |
carbamidok |
X |
|
|
|
|
|
|
N05BE |
azaspirodecanedion-származékok |
X |
|
|
|
|
|
|
N05BX |
egyéb anxiolyticumok |
X |
|
|
|
|
|
|
N05C |
ALTATÓK ÉS NYUGTATÓK |
|
|
|
|
|
|
|
N05CA |
barbiturátok önmagukban |
|
X |
|
|
|
|
|
N05CB |
barbiturátok, kombináció |
X |
|
|
|
|
|
|
N05CD |
benzodiazepin-származékok |
X |
|
|
|
|
|
|
N05CM |
egyéb altatók és nyugtatók |
X |
|
|
|
|
|
|
N06A |
ANTIDEPRESSZÁNSOK |
|
|
|
|
|
|
|
N06AA |
nem szelektív monoamin-reuptake gátlók |
|
X |
|
|
X |
|
|
N06AB |
szelektív szerotonin-reuptake gátlók |
X |
X |
|
|
X |
|
|
N06AG |
MAO-A bénítok |
|
X |
|
|
X |
|
|
N06AX |
egyéb antidepresszánsok |
X |
X |
|
|
X |
|
|
N06B |
PSYCHOSTIMULÁNSOK ÉS NOOTROPICUMOK |
|
|
|
|
|
|
|
N06BA |
Centrális hatású sympathomimeticumok |
X |
|
|
|
X |
|
|
N06BC |
xanthine-származékok |
|
|
X |
|
|
|
|
N06BX |
egyéb psychostimulánsok és nootropicumok |
X |
X |
|
|
|
|
|
N06D |
DEMENTIA ELLENES SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
N06DA |
anticholinesterasok |
X |
|
|
|
X |
|
|
N06DX |
egyéb anti-demencia gyógyszerek |
X |
|
|
|
X |
|
|
N07A |
PARASYMPATHOMIMETICUMOK |
|
|
|
|
|
|
|
N07AA |
cholinesterase-bénítók |
|
X |
|
|
|
X |
|
N07AX |
egyéb parasympathomimeticumok |
X |
|
|
|
|
X |
|
N07B |
SZENVEDÉLYBETEGSÉGEKBEN HASZNÁLT SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
N07BA |
dohányzásellenes szerek |
X |
X |
|
|
X |
|
|
N07BB |
gyógyszerek a krónikus alkoholizmus kezelésére |
|
|
|
X |
|
|
|
N07BC |
opioid-függőségben használt gyógyszerek |
X |
|
|
|
|
X |
|
N07C |
SZÉDÜLÉS ELLENI KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
N07CA |
szédülés elleni készítmények |
|
X |
|
|
X |
|
|
N07X |
EGYÉB IDEGRENDSZERRE HATÓ SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
N07XX |
egyéb idegrendszerre ható gyógyszerek |
X |
|
|
|
|
X |
|
P01A |
AMOEBIASIS ÉS EGYÉB PROTOZOON OKOZTA BETEGSÉGEK GYÓGYSZEREI |
|
|
|
|
|
|
|
P01AB |
nitroimidazol-származékok |
|
X |
|
|
|
|
|
P01B |
MALÁRIAELLENES SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
P01BA |
aminoquinolonok |
|
X |
|
|
X |
|
|
P01BD |
diaminopyrimidinek |
X |
|
|
|
|
|
|
P02C |
NEMATODÁK ELLENI SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
P02CA |
benzimidazol származékok |
X |
|
|
|
|
|
|
P03A |
EKTOPARAZITA-ELLENES SZEREK, BELEÉRTVE: RÜHELLENES SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
P03AX |
egyéb ektoparazita-ellenes szerek, beleértve: rühellenes szerek |
X |
|
|
|
|
|
|
R01A |
LOKÁLIS ORR-OEDEMA-CSÖKKENTŐK ÉS EGYÉB NASALIS KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
R01AA |
sympathomimeticumok önmagukban |
X |
|
|
|
|
|
|
R01AC |
antiallergikumok, kivéve corticosteroidokat |
X |
|
|
|
|
|
|
R01AD |
corticosteroidok |
|
X |
|
|
|
|
|
R01AX |
egyéb nasalis készítmények |
X |
|
X |
|
|
|
|
R02A |
GÉGÉSZETI GYÓGYSZERKÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
R02AA |
antisepticumok |
X |
|
|
|
|
|
|
R03A |
ADRENERGEK, INHALÁLÓ SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
R03AC |
szelektív béta2 adrenoreceptor agonisták |
X |
X |
|
|
X |
|
|
R03AK |
adrenergek és más asthmaelleni szerek |
X |
X |
|
|
X |
|
|
R03AL |
adrenerg szerek kombinációi anticholinerg szerekkel |
X |
X |
|
|
X |
|
|
R03B |
EGYÉB ASTHMA-ELLENES SZEREK, INHALÁLÓ SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
R03BA |
glucocorticoidok |
|
X |
|
|
X |
|
|
R03BB |
anticholinerg szerek |
|
X |
|
|
X |
|
|
R03BC |
antiallergikumok, kivéve a corticosteroidokat |
|
X |
|
|
X |
|
|
R03C |
SZISZTÉMÁS ADRENERG SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
R03CA |
alfa és béta adrenoreceptor agonisták |
X |
|
|
|
|
|
|
R03CC |
szelektív béta2 adrenoreceptor agonisták |
X |
X |
|
|
|
|
|
R03D |
EGYÉB SZISZTÉMÁS ANTIASTHMATICUMOK |
|
|
|
|
|
|
|
R03DA |
xanthinok |
|
X |
|
|
X |
|
|
R03DC |
leucotrien receptor antagonisták |
X |
|
|
|
X |
|
|
R03DX |
Egyéb szisztémás gyógyszerek obstruktív légúti betegségekre |
X |
|
|
|
|
X |
|
R05C |
KÖPTETŐK, KIVÉVE A KÖHÖGÉS- |
|
|
|
|
|
|
|
R05CA |
Köptetők |
|
|
X |
|
|
|
|
R05CA |
köptetők |
X |
|
|
|
|
|
|
R05CB |
nyákoldók |
X |
|
|
|
|
X |
|
R05D |
KÖHÖGÉSCSILLAPÍTÓK, KIVÉVE A KÖPTETŐ KOMBINÁCIÓKAT |
|
|
|
|
|
|
|
R05DA |
ópium alkaloidok és származékaik |
X |
|
|
|
|
|
|
R05DB |
egyéb köhögéscsillapítók |
|
X |
|
|
|
|
|
R05F |
KÖHÖGÉSCSILLAPÍTÓK ÉS KÖPTETŐK KOMBINÁCIÓI |
|
|
|
|
|
|
|
R05F |
köhögéscsillapítók és köptetők kombinációi (FONO) |
|
|
X |
|
|
|
|
R05FA |
ópium-származékok és köptetők |
X |
|
|
|
|
|
|
R06A |
SZISZTÉMÁS ANTIHISZTAMINOK |
|
|
|
|
|
|
|
R06AA |
aminoalkyl éterek |
|
X |
|
|
|
|
|
R06AB |
substituált alkylaminok |
|
X |
|
|
|
|
|
R06AC |
substituált ethylendiaminok |
|
X |
|
|
|
|
|
R06AD |
henothiazin-származékok |
|
X |
|
|
|
|
|
R06AE |
piperazin-származékok |
X |
X |
|
|
|
|
|
R06AX |
egyéb szisztémás antihisztaminok |
X |
X |
|
|
|
|
|
R07A |
EGYÉB, LÉGZŐRENDSZERRE HATÓ KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
R07AA |
tüdő surfactantok |
X |
X |
|
|
|
|
|
R07AX |
Légzőrendszerre ható egyéb készítmények |
X |
|
|
|
|
X |
|
S01A |
FERTŐZÉSELLENES SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
S01AA |
antibiotikumok |
|
X |
|
|
|
|
|
S01AB |
szulfonamidok |
X |
|
|
|
|
|
|
S01AD |
vírusellenes szerek |
|
X |
|
|
X |
|
|
S01AE |
fluoroquinolonok |
X |
X |
|
|
|
|
|
S01AX |
egyéb antiinfect szerek |
|
X |
|
|
|
|
|
S01B |
GYULLADÁSGÁTLÓ SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
S01BA |
corticosteroidok önmagukban |
|
X |
X |
|
|
|
|
S01BC |
nem steroid gyulladásgátló szerek |
|
X |
|
|
|
|
|
S01C |
GYULLADÁSGÁTLÓ ÉS FERTŐZÉS- |
|
|
|
|
|
|
|
S01CA |
corticosteroidok és fertőzésellenes szerek kombinációi |
|
X |
|
|
|
|
|
S01E |
GLAUCOMA ELLENI KÉSZÍTMÉNYEK ÉS PUPILLASZŰKÍTŐK |
|
|
|
|
|
|
|
S01EA |
sympethomimeticumok |
X |
|
X |
|
|
|
|
S01EB |
parasympathomimeticumok |
|
|
X |
|
|
|
|
S01EC |
carboanhydrase inhibitorok |
X |
|
|
X |
X |
|
|
S01ED |
béta-receptor blokkolók |
X |
|
X |
X |
X |
|
|
S01EE |
prosztaglandin analógok |
X |
|
|
|
X |
|
|
S01EX |
a glaucoma kezelésének egyéb gyógyszerei |
X |
|
|
|
|
|
|
S01F |
PUPILLATÁGÍTÓK ÉS CYCLOPLEG SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
S01FA |
anticholinerg szerek |
X |
|
|
|
|
|
|
S01G |
LOKÁLIS OEDEMA-CSÖKKENTŐK ÉS ANTIALLERGIKUMOK |
|
|
|
|
|
|
|
S01GA |
lokális oedema-csökkentőként használt sympathomimeticumok |
|
X |
|
|
|
|
|
S01GX |
egyéb antiallergikumok |
|
X |
|
|
|
|
|
S01H |
HELYI ÉRZÉSTELENÍTŐK |
|
|
|
|
|
|
|
S01HA |
helyi érzéstelenítők |
|
X |
|
|
|
|
|
S01J |
DIAGNOSZTIKUMOK |
|
|
|
|
|
|
|
S01JA |
színezőanyagok |
X |
|
|
|
|
|
|
S01K |
SEBÉSZETI SEGÉDANYAGOK |
|
|
|
|
|
|
|
S01KX |
egyéb sebészeti segédanyagok |
X |
|
|
|
|
|
|
S01LA |
érújdonképződés-gátló szerek |
X |
|
|
|
|
|
|
S01X |
EGYÉB SZEMÉSZETI KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
S01XA |
egyéb szemészeti készítmények |
X |
X |
|
|
X |
|
|
S02C |
CORTICOSTEROIDOK ÉS FERTŐZÉS- |
|
|
|
|
|
|
|
S02CA |
corticosteroidok és fertőzésellenes szerek kombinációi |
|
X |
|
|
|
|
|
S02D |
EGYÉB FÜLÉSZETI GYÓGYSZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
S02DA |
fájdalomcsillapítók és érzéstelenítők |
X |
|
|
|
|
|
|
S03A |
FERTŐZÉSELLENES SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
S03AA |
fertőzésellenes szerek |
|
X |
|
|
|
|
|
V01A |
ALLERGÉNEK |
|
|
|
|
|
|
|
V01AA |
allergén extraktumok, kivonatok |
X |
|
|
|
X |
|
|
V03A |
MINDEN EGYÉB TERÁPIÁS KÉSZÍTMÉNY |
|
|
|
|
|
|
|
V03AB |
antidotumok |
X |
|
|
|
|
|
|
V03AC |
vassal kelátot képző szerek |
|
|
|
X |
|
X |
|
V03AE |
hyperkalaemia gyógyszerei |
X |
|
|
X |
|
X |
|
V03AF |
detoxikáló szerek cytostatikus kezeléskor |
X |
|
|
|
|
X |
|
V03AK |
szöveti ragasztóanyagok |
X |
|
|
|
|
|
|
V03AN |
gyógyászatban alkalmazott gázok |
X |
|
|
|
|
|
|
V04AX |
egyéb diagnosztikumok |
X |
|
|
|
|
|
|
V04C |
EGYÉB DIAGNOSZTIKAI SZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
V04CG |
gyomorszekréció vizsgálatához használt szerek |
X |
|
|
|
|
|
|
V04CJ |
Thyreoidea funkciós tesztek |
X |
|
|
|
|
X |
|
V06C |
csecsemőtápszerek |
X |
X |
X |
|
|
|
|
V06D |
EGYÉB TÁPSZEREK |
|
|
|
|
|
|
|
V06D |
tápszerek |
X |
X |
X |
X |
X |
||
V06DD |
Aminosavak, beleértve a polipeptid kombinációkat |
X |
|
|
|
|
X |
|
V07A |
ÖSSZES EGYÉB NEM TERÁPIÁS KÉSZÍTMÉNY |
|
|
|
|
|
|
|
V07AB |
oldószerek hígító oldatok beleértve az öblítő oldatokat |
X |
X |
|
|
X |
|
|
V07AY |
technikai fertőtlenítők |
|
X |
|
|
X |
|
|
V08A |
RÖNTGENKONTRASZTANYAGOK, JÓDOZOTTAK |
|
|
|
|
|
|
|
V08AA |
vízoldékony, nefrotrop, magas ozmolalitású röntgenkontrasztanyagok |
X |
|
|
|
|
|
|
V08AB |
vízoldékony, nefrotrop, alacsony ozmolalitású röntgenkontrasztanyagok |
X |
|
|
|
|
|
|
V08AC |
vízoldékony, hepatotrop röntgenkontrasztanyagok |
X |
|
|
|
|
|
|
V08AD |
nem vízoldékony röntgenkontrasztanyagok |
X |
|
|
|
|
|
|
V08B |
RÖNTGENKONTRASZTANYAGOK, NEM JÓDOZOTTAK |
|
|
|
|
|
|
|
V08BA |
bárium-szulfát-tartalmú röntgenkontrasztanyagok |
X |
|
|
|
|
|
|
V08C |
MÁGNESES KONTRASZTANYAGOK |
|
|
|
|
|
|
|
V08CA |
paramágneses röntgenkontrasztanyagok |
X |
|
|
|
|
|
|
V08CB |
szuper paramágneses kontrasztanyagok |
X |
|
|
|
|
|
|
V08D |
ULTRAHANG KONTRASZTANYAGOK |
|
|
|
|
|
|
|
V08DA |
ultrahang-kontrasztanyagok |
X |
|
|
|
|
|
|
V10 |
TERÁPIÁS CÉLÚ RADIOAKTÍV KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
V10A |
GYULLADÁSCSÖKKENTŐ KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
V10AX |
Egyéb gyulladáscsökkentő terápiás radioaktív készítmények |
X |
|
|
|
|
|
|
V10X |
EGYÉB THERÁPIÁS RADIOAKTÍV KÉSZÍTMÉNYEK |
|
|
|
|
|
|
|
V10XX |
további therápiás radioaktív készítmények |
X |
|
|
|
|
X |
|
2. számú melléklet a 32/2004. (IV. 26.) ESZCSM rendelethez97
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Belgyógyászat |
javasolhat és írhat |
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Csecsemő- és |
javasolhat és írhat |
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Endokrinológia |
javasolhat és írhat |
Diabetológiai szakellátóhely |
Belgyógyászat |
javasolhat és írhat |
Diabetológiai szakellátóhely |
Csecsemő- és |
javasolhat és írhat |
|
gyermekgyógyászat |
|
Háziorvos, házi gyermekorvos, vegyes praxisú orvos (a továbbiakban együtt: háziorvos) |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE: 12 hónap |
|
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Belgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Csecsemő- és gyermekgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Endokrinológia |
javasolhat és írhat |
|
Diabetológiai szakellátóhely |
Belgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Diabetológiai szakellátóhely |
Csecsemő- és gyermekgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE: 12 hónap |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Belgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Csecsemő- és gyermekgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Endokrinológia |
javasolhat és írhat |
|
Diabetológiai szakellátóhely |
Belgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Diabetológiai szakellátóhely |
Csecsemő- és gyermekgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE: 12 hónap |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermekneurológia |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Neurológia |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Csecsemő és gyermek kardiológia |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermektüdőgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Kardiológia |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Tüdőgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:24 hónap |
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
Járóbeteg szakrendelés/ |
Tüdőgyógyászat |
javasolhat és írhat |
Járóbeteg szakrendelés/ |
Kardiológia |
javasolhat és írhat |
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE: 12 hónap |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Kijelölt intézmény |
Csecsemő- és gyermekkardiológia |
javasolhat és írhat |
|
Kijelölt intézmény |
Gastroenterológia |
javasolhat és írhat |
|
Kijelölt intézmény |
Gyermek gastroenterológia |
javasolhat és írhat |
|
Kijelölt intézmény |
Gyermeksebészet |
javasolhat és írhat |
|
Kijelölt intézmény |
Gyermek-tüdőgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Kijelölt intézmény |
Hematológia |
javasolhat és írhat |
|
Kijelölt intézmény |
Kardiológia |
javasolhat és írhat |
|
Kijelölt intézmény |
Mellkassebészet |
javasolhat és írhat |
|
Kijelölt intézmény |
Sebészet |
javasolhat és írhat |
|
Kijelölt intézmény |
Szívsebészet |
javasolhat és írhat |
|
Kijelölt intézmény |
Tüdőgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Kijelölt intézmény |
Belgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Kijelölt intézmény |
Nefrológia |
javasolhat és írhat |
|
Megkötés nélkül |
Belgyógyászat |
javaslatra írhat |
|
Megkötés nélkül |
Csecsemő- és gyermekgyógyászat |
javaslatra írhat |
|
Megkötés nélkül |
Gastroenterológia |
javaslatra írhat |
|
Megkötés nélkül |
Gyermeksebészet |
javaslatra írhat |
|
Megkötés nélkül |
Hematológia |
javaslatra írhat |
|
Megkötés nélkül |
Kardiológia |
javaslatra írhat |
|
Megkötés nélkül |
Nefrológia |
javaslatra írhat |
|
Megkötés nélkül |
Sebészet |
javaslatra írhat |
|
Megkötés nélkül |
Szívsebészet |
javaslatra írhat |
|
Megkötés nélkül |
Tüdőgyógyászat |
javaslatra írhat |
Város |
Intézmény neve |
Budapest |
Semmelweis Egyetem |
Budapest |
Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet |
Pécs |
Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ |
Szeged |
Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ |
Debrecen |
Debreceni Egyetem Klinikai Központ |
Budapest |
Egyesített Szent István és Szent László Kórház-Rendelőintézet |
Miskolc |
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház |
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
Kijelölt intézmény |
Illetékes szakorvos |
írhat |
Város |
Intézmény neve |
Budapest |
Semmelweis Egyetem |
Budapest |
Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet |
Pécs |
Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ |
Szeged |
Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ |
Debrecen |
Debreceni Egyetem Klinikai Központ |
Budapest |
Egyesített Szent István és Szent László Kórház-Rendelőintézet |
Miskolc |
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház |
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
Fekvőbeteg gyógyintézeti háttérrel rendelkező járóbeteg szakrendelés |
Haematológia |
írhat |
Fekvőbeteg gyógyintézeti háttérrel rendelkező járóbeteg szakrendelés |
Klinikai onkológia |
írhat |
Fekvőbeteg gyógyintézeti háttérrel rendelkező járóbeteg szakrendelés |
Sugártherápia |
írhat |
Fekvőbeteg gyógyintézeti háttérrel rendelkező járóbeteg szakrendelés |
Gyermek hemato-onkológia |
javasolhat és írhat |
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
Fekvőbeteg gyógyintézeti háttérrel rendelkező járóbeteg szakrendelés |
Haematológia |
írhat |
Fekvőbeteg gyógyintézeti háttérrel rendelkező járóbeteg szakrendelés |
Klinikai onkológia |
írhat |
Fekvőbeteg gyógyintézeti háttérrel rendelkező járóbeteg szakrendelés |
Sugártherápia |
írhat |
Fekvőbeteg gyógyintézeti háttérrel rendelkező járóbeteg szakrendelés |
Gyermek hemato-onkológia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Megkötés nélkül |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Megkötés nélkül |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Megkötés nélkül |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Endokrinológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gastroenterológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Haematológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Urológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermek hemato-onkológia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Haematológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Tüdőgyógyászat |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Urológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermek hemato-onkológia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Haematológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Tüdőgyógyászat |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Urológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermek hemato-onkológia |
írhat |
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Urológia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Haematológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Tüdőgyógyászat |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Urológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermek hemato-onkológia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Andrológia |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Endokrinológia |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Szülészet-nőgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Andrológia |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Endokrinológia |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Szülészet-nőgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
EÜ 100 8/h2. pontra besorolt készítményekkel szemben intolerancia áll fenn, vagy az adott készítmények kontraindikáltak
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Urológia |
írhat |
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugárterápia |
írhat |
ELFOGADHATÓ BNO KÓDOK: (beleértve az összes azonosan kezdődő kódot) C61 |
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Urológia |
írhat |
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugárterápia |
írhat |
ELFOGADHATÓ BNO KÓDOK: (beleértve az összes azonosan kezdődő kódot) C61 |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Arc-állcsont-szájsebészet |
javasolhat és írhat |
|
Megkötés nélkül |
Fül-orr-gégegyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Megkötés nélkül |
Klinikai onkológia |
javasolhat és írhat |
|
Megkötés nélkül |
Sugártherápia |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugárterápia |
írhat |
Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézet |
Urológia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Urológia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Urológia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Haematológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Tüdőgyógyászat |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermek hemato-onkológia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Haematológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Tüdőgyógyászat |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermek hemato-onkológia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Haematológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Tüdőgyógyászat |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermek hemato-onkológia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Haematológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Klinikai onkológia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Sugártherápia |
írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermek hemato-onkológia |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Haematológia |
írhat |
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
Kijelölt intézmény |
Klinikai onkológia |
írhat |
Kijelölt intézmény |
Sugártherápia |
írhat |
Kijelölt intézmény |
Gyermek hemato-onkológia |
írhat |
Város |
Intézmény neve |
Budapest |
Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet |
Budapest |
Magyar Honvédség Egészségügyi Központ |
Budapest |
Egyesített Szent István és Szent László Kórház-Rendelőintézet |
Budapest |
Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet |
Budapest |
Péterfy Kórház-Rendelőintézet és Baleseti Központ |
Budapest |
Szent Imre Kórház |
Budapest |
Szent Margit Kórház |
Budapest |
Uzsoki Utcai Kórház |
Budapest |
Országos Onkológiai Intézet |
Budapest |
Semmelweis Egyetem I. - II. - III. sz. Belgyógyászati Klinika |
Debrecen |
Debreceni Egyetem Klinikai Központ Onkológiai Klinika |
Győr |
Petz Aladár Megyei Oktató Kórház |
Gyula |
Békés Megyei Központi Kórház |
Kaposvár |
Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház |
Kecskemét |
Bács-Kiskun Megyei Kórház a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Oktató Kórháza |
Kerepestarcsa |
Pest Megyei Flór Ferenc Kórház |
Miskolc |
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház |
Nyíregyháza |
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház |
Pécs |
Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Onkoterápiás Intézet |
Szeged |
Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Onkoterápiás Klinika |
Székesfehérvár |
Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház |
Szentes |
Dr. Bugyi István Kórház |
Szolnok |
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet |
Szombathely |
Markusovszky Egyetemi Oktatókórház |
Tatabánya |
Szent Borbála Kórház |
Veszprém |
Csolnoky Ferenc Kórház |
Zalaegerszeg |
Zala Megyei Kórház |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gastroenterológia |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermek gasztroenterológia |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermektüdőgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Tüdőgyógyászat |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
Kijelölt intézmény |
Gyermektüdőgyógyászat |
írhat |
Kijelölt intézmény |
Tüdőgyógyászat |
írhat |
Város |
Intézmény neve |
Ajka |
Magyar Imre Kórház-Rendelőintézet |
Budapest |
Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet |
Budapest |
Országos Korányi Pulmonológiai Intézet |
Budapest |
Semmelweis Egyetem I–II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika, Pulmonológiai Klinika |
Debrecen |
Debreceni Egyetem Klinikai Központ, Gyermekklinika, Tüdőgyógyászati Klinika |
Debrecen |
Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet |
Deszk |
Csongrád Megye Mellkasi Betegségek Szakkórháza |
Győr |
Petz Aladár Megyei Oktató Kórház |
Kecskemét |
Bács-Kiskun Megyei Kórház a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Oktató Kórháza |
Miskolc |
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház |
Mosdós |
Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház Mosdósi Telep |
Nyíregyháza |
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház |
Pécs |
Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ, Gyermekgyógyászati Klinika |
Szeged |
Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ, Gyermekgyógyászati Klinika A és B részlege |
Szombathely |
Markusovszky Egyetemi Oktatókórház |
Törökbálint |
Tüdőgyógyintézet Törökbálint |
Zalaegerszeg |
Zala Megyei Kórház |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Gyermek- és ifjúsági pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Megkötés nélkül |
Pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Pszichiátria |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Gyermek- és ifjúsági pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Megkötés nélkül |
Pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
|
|
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Gyermek- és ifjúsági pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Megkötés nélkül |
Pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
|
|
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Pszichiátria |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Pszichiátria |
írhat |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Gyermek- és ifjúsági pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Megkötés nélkül |
Pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Gyermek- és ifjúsági pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Megkötés nélkül |
Pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Megkötés nélkül |
Gyermek- és ifjúsági pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Megkötés nélkül |
Pszichiátria |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
|
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Gyermekneurológia |
javasolhat és írhat |
|
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Neurológia |
javasolhat és írhat |
|
Háziorvos |
Megkötés nélkül |
javaslatra írhat |
|
Megkötés nélkül |
Gyermekneurológia |
írhat |
|
Megkötés nélkül |
Neurológia |
írhat |
|
|
SZAKORVOSI JAVASLAT ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:12 hónap |
MUNKAHELY: |
SZAKKÉPESÍTÉS: |
JOGOSULTSÁG: |
Járóbeteg szakrendelés / Fekvőbeteg gyógyintézet |
Neurológia |
írhat |
Az 1. § (1) bekezdése az 53/2006. (XII. 28.) EüM rendelet 19. § – a 6/2007. (I. 31.) EüM rendelet 6. § (6) bekezdése szerint átszámozott – (6) bekezdése, a 30/2010. (XII. 30.) NEFMI rendelet 10. § a) pontja, a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 2. § a)–m) pontját a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § b) pontja hatályon kívül helyezte.
A 2. § n)–o) pontját a 9/2017. (V. 31.) EMMI rendelet 5. §-a hatályon kívül helyezte.
(2002 Egészségügyi Közlöny, LII. évfolyam 11. szám 1314–1334. oldal).
A 2. § q) pontját a 10/2004. (XII. 15.) EüM rendelet 1. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte a 9/2017. (V. 31.) EMMI rendelet 5. §-a.
A 2. § r)–z) pontját a 10/2004. (XII. 15.) EüM rendelet 1. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § b) pontja.
A 2. § zs) pontját a 10/2004. (XII. 15.) EüM rendelet 1. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte a 9/2017. (V. 31.) EMMI rendelet 5. §-a.
Az „A gyógyszerek befogadásának és támogatásának alapelvei” alcímet (3. §) a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § c) pontja hatályon kívül helyezte.
A 4. § az 53/2006. (XII. 28.) EüM rendelet 2. §-ával megállapított szöveg. E módosító rendelet 19. § (3) bekezdése alapján a rendelkezést a folyamatban lévő ügyekre is alkalmazni kell.
A 4. § (2) bekezdés nyitó szövegrésze a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 14. § (1) bekezdés a) pontja, az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 35. § (1) bekezdés b) pontja szerint módosított szöveg.
A 4. § (3) bekezdés nyitó szövegrésze a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 19. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 4. § (5) bekezdése a 6/2009. (III. 20.) EüM rendelet 1. §-ával megállapított szöveg. E módosító rendelet 6. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 21. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. § (8) bekezdés b) pontja az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 35. § (1) bekezdés b) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § a 45/2009. (XII. 18.) EüM rendelet 1. §-ával megállapított szöveg.
Az 5. § (1) bekezdése a 31/2010. (V. 13.) EüM rendelet 7. §-ával megállapított, az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 35. § (1) bekezdés b) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (2) bekezdése a 2/2012. (I. 3.) NEFMI rendelet 1. §-ával megállapított, az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 35. § (1) bekezdés c) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (2a) bekezdését a 47/2020. (XII. 22.) EMMI rendelet 3. §-a iktatta be, a 10/2021. (III. 5.) EMMI rendelet 2. §-ával megállapított szöveg.
Az 5. § (3) bekezdése a 7/2014. (I. 29.) EMMI rendelet 8. § b) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (4) bekezdését a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 1. §-a iktatta be.
Az 5/A. §-t a 45/2008. (XII. 3.) EüM rendelet 3. §-a iktatta be.
Az 5/A. § (1) bekezdése a 14/2019. (VII. 26.) EMMI rendelet 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 5/A. § (1a) bekezdését a 42/2020. (XI. 24.) EMMI rendelet 1. §-a iktatta be.
Az 5/A. § (1b) bekezdését a 42/2020. (XI. 24.) EMMI rendelet 1. §-a iktatta be.
Az 5. § (2) bekezdésének d) pontja a 6/2009. (III. 20.) EüM rendelet 2. §-ával megállapított szöveg. E módosító rendelet 6. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 21. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
Az 5/A. § (2) bekezdés g) pontja a 14/2019. (VII. 26.) EMMI rendelet 1. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 5/A. § (4) bekezdését a 47/2020. (XII. 22.) EMMI rendelet 4. §-a iktatta be.
Az 5/B–5/C. §-t a 36/2010. (V. 14.) EüM rendelet 1. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § d) pontja.
Az 5/D. §-t a 30/2010. (XII. 30.) NEFMI rendelet 1. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § d) pontja.
A 6. §-t a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § d) pontja hatályon kívül helyezte, újonnan a 16/2022. (IV. 29.) EMMI rendelet 1. §-a iktatta be.
A 7. §-t a 10/2004. (XII. 15.) EüM rendelet 19. § (3) bekezdésének a) pontja hatályon kívül helyezte.
A 8–10. §-t a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § d) pontja hatályon kívül helyezte.
A 10/A. §-t a 30/2010. (XII. 30.) NEFMI rendelet 3. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § d) pontja.
A 10/B–10/D. §-t a 47/2011. (VII. 27.) NEFMI rendelet 5. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § d) pontja.
A 10/E. §-t a 2/2012. (I. 3.) NEFMI rendelet iktatta be, hatályon kívül helyezte a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § d) pontja.
A 10/F. §-t a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 7. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § d) pontja.
A 10/G. §-t a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 8. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § d) pontja.
A 11. § a 2/2012. (I. 3.) NEFMI rendelet 4. §-ával megállapított szöveg.
A 12. § az 53/2006. (XII. 28.) EüM rendelet 9. §-ával megállapított szöveg. E módosító rendelet 19. § (2) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. január 1. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 12. § (1) bekezdése a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 12. § e) pontja, az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 35. § (1) bekezdés b) pontja szerint módosított szöveg.
A 12. § (2) bekezdése a 47/2011. (VII. 27.) NEFMI rendelet 13. § h) pontja, az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 35. § (1) bekezdés d) pontja szerint módosított szöveg.
A 13. § (1) bekezdését az 53/2006. (XII. 28.) EüM rendelet 19. § – a 6/2007. (I. 31.) EüM rendelet 6. § (6) bekezdése szerint átszámozott – (6) bekezdése hatályon kívül helyezte.
A 13. § (2) bekezdésének b) pontját a 38/2007. (VII. 25.) EüM rendelet 6. § (4) bekezdésének a) pontja hatályon kívül helyezte.
A 13. § (2) bekezdésének c) pontját a 10/2004. (XII. 15.) EüM rendelet 19. § (3) bekezdésének a) pontja hatályon kívül helyezte.
A 13. § (3) bekezdését az 53/2006. (XII. 28.) EüM rendelet 19. § – a 6/2007. (I. 31.) EüM rendelet 6. § (6) bekezdése szerint átszámozott – (6) bekezdése hatályon kívül helyezte.
A 14. § a 47/2011. (VII. 27.) NEFMI rendelet 6. §-ával megállapított szöveg.
A 14. § (1) bekezdés e) pontja a 7/2014. (I. 29.) EMMI rendelet 4. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 14. § (1) bekezdés e) pont ea) alpontja a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 19. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 14. § (1) bekezdés h) pontja a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 9. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 14. § (1) bekezdés i) pontja a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 9. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 14. § (1) bekezdés j) pontja a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 9. § (1) bekezdésével megállapított, az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 35. § (1) bekezdés b) pontja szerint módosított szöveg.
A 14. § (1) bekezdés k) pontját a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 9. § (2) bekezdése iktatta be, szövege a 7/2014. (I. 29.) EMMI rendelet 4. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 14. § (2) bekezdés a) pontja a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 9. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.
A 14. § (2) bekezdés b) pontját a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § e) pontja hatályon kívül helyezte.
A 14/A. §-t a 30/2010. (XII. 30.) NEFMI rendelet 5. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § f) pontja.
A 15. §-t a 10/2004. (XII. 15.) EüM rendelet 19. § (3) bekezdésének a) pontja hatályon kívül helyezte, újonnan a 30/2010. (XII. 30.) NEFMI rendelet 6. §-a iktatta be.
A 16–18. §-t az 53/2006. (XII. 28.) EüM rendelet 19. § – a 6/2007. (I. 31.) EüM rendelet 6. § (6) bekezdése szerint átszámozott – (6) bekezdése hatályon kívül helyezte.
A 19. §-t a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § g) pontja hatályon kívül helyezte.
A 19/A. §-t a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 10. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § g) pontja.
A 20. §-t a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § g) pontja hatályon kívül helyezte.
A 21. § (1) bekezdése a 10/2004. (XII. 15.) EüM rendelet 15. § (1) bekezdésével megállapított, nyitó szövegrésze az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 35. § (1) bekezdés b) pontja szerint módosított szöveg.
A 21. § (1) bekezdése a) pontjának ab) alpontja az 53/2006. (XII. 28.) EüM rendelet 13. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 19. § (2) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. január 1. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 21. § (2) bekezdését a 4/2010. (VIII. 12.) NEFMI rendelet 5. § b) pontja hatályon kívül helyezte.
A 21. § (3) bekezdése a 10/2004. (XII. 15.) EüM rendelet 15. §-ának (1) bekezdésével megállapított szöveg, e módosító rendelet 19. §-ának (6) bekezdése alapján a rendelkezést a folyamatban lévő kérelmekre, eljárásokra is alkalmazni kell.
A 21. § (4) bekezdése a 16/2007. (IV. 2.) EüM rendelet 1. § (1) bekezdése a) pontjának ab) alpontja szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 2. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. április 5. napját követően felírt vények esetében kell alkalmazni.
A 21. § (5) bekezdését a 4/2010. (VIII. 12.) NEFMI rendelet 5. § b) pontja hatályon kívül helyezte.
A 21. § (6) bekezdését a 45/2009. (XII. 18.) EüM rendelet 4. § (4) bekezdése hatályon kívül helyezte.
A 21. § (7) bekezdés b) pontját a 45/2009. (XII. 18.) EüM rendelet 4. § (4) bekezdése hatályon kívül helyezte.
A 21. § (7) bekezdésének c) pontja a 10/2004. (XII. 15.) EüM rendelet 15. §-ának (2) bekezdésével megállapított szöveg, e módosító rendelet 19. §-ának (6) bekezdése alapján a rendelkezést a folyamatban lévő kérelmekre, eljárásokra is alkalmazni kell.
A 21. § (7) bekezdésének d) pontja a 10/2004. (XII. 15.) EüM rendelet 15. §-ának (2) bekezdésével megállapított, a 16/2007. (IV. 2.) EüM rendelet 1. § (1) bekezdése b) pontja szerint módosított szöveg. Ez utóbbi módosító rendelet 2. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. április 5. napját követően felírt vények esetében kell alkalmazni.
A 21. § (8) bekezdését a 10/2004. (XII. 15.) EüM rendelet 19. § (3) bekezdésének a) pontja hatályon kívül helyezte.
A 21. § (10) bekezdését a 10/2004. (XII. 15.) EüM rendelet 15. §-ának (3) bekezdése iktatta be, hatályon kívül helyezte a 45/2009. (XII. 18.) EüM rendelet 4. § (4) bekezdése.
A 22. §-t a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 20. § h) pontja hatályon kívül helyezte.
A 23. §-t az 53/2006. (XII. 28.) EüM rendelet 19. § – a 6/2007. (I. 31.) EüM rendelet 6. § (6) bekezdése szerint átszámozott – (6) bekezdése hatályon kívül helyezte.
A 24. § (2) bekezdését az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 35. § (2) bekezdés a) pontja hatályon kívül helyezte.
A 24/A. §-t a 31/2010. (V. 13.) EüM rendelet 8. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte e módosító rendelet 12. § a) pontja, újonnan a 47/2011. (VII. 27.) NEFMI rendelet 7. §-a iktatta be.
A 25. §-t a 36/2010. (V. 14.) EüM rendelet 2. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte e módosító rendelet 5. §-a, újonnan a 2/2012. (I. 3.) NEFMI rendelet 5. §-a iktatta be.
A 25. § (1) bekezdését az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 35. § (2) bekezdés b) pontja hatályon kívül helyezte.
A hatálybalépés időpontja 2012. január 4.
A 25. § (5) bekezdését a 25/2012. (IV. 21.) NEFMI rendelet 1. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte e módosító rendelet 3. §-a.
A 25. § (6) bekezdését a 10/2012. (VII. 19.) EMMI rendelet 1. §-a iktatta be.
A 25. § (7) bekezdését a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 11. § (1) bekezdése iktatta be.
A 25. § (8) bekezdését a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 11. § (2) bekezdése iktatta be.
A 25. § (9) bekezdését a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 11. § (2) bekezdése iktatta be.
A 25. § (10) bekezdését a 31/2013. (IV. 30.) EMMI rendelet 1. §-a iktatta be.
A 25. § (11) bekezdését újonnan a 7/2014. (I. 29.) EMMI rendelet 7. § (1) bekezdése iktatta be.
A 25. § (12) bekezdését a 7/2014. (I. 29.) EMMI rendelet 7. § (2) bekezdése iktatta be.
A 25. § (13) bekezdését a 7/2014. (I. 29.) EMMI rendelet 7. § (3) bekezdése iktatta be.
A 25. § (14) bekezdését a 10/2015. (II. 23.) EMMI rendelet 4. §-a iktatta be.
A 25. § (15) bekezdését a 38/2015. (VIII. 17.) EMMI rendelet 3. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 35. § (2) bekezdés b) pontja.
A 25. § (16) bekezdését a 38/2015. (VIII. 17.) EMMI rendelet 3. §-a iktatta be.
A 25. § (17) bekezdését a 38/2015. (VIII. 17.) EMMI rendelet 3. §-a iktatta be.
A 25. § (18) bekezdését a 18/2017. (VIII. 31.) EMMI rendelet 4. §-a iktatta be.
A 25. § (19) bekezdését a 36/2019. (XII. 30.) EMMI rendelet 2. § (3) bekezdése iktatta be.
A 25. § (20) bekezdését a 3/2020. (I. 31.) EMMI rendelet 1. §-a iktatta be.
A 26. §-t a 15/2016. (VII. 15.) EMMI rendelet 1. §-a iktatta be.
Az 1. számú melléklet a 38/2007. (VII. 25.) EüM rendelet 5. § (1) bekezdésével megállapított és a Magyar Közlöny 2007. évi 114. számában megjelent helyesbítésnek megfelelő szöveg. Az 1. számú melléklet az 54/2007. (XII. 14.) EüM rendelet 1. §-ának a) pontja, a 27/2008. (VII. 14.) EüM rendelet 1. § a) pontja, a 43/2008. (XI. 19.) EüM rendelet 1. §-ának a) pontja, a 6/2009. (III. 20.) EüM rendelet 5. § (1) bekezdése, a 36/2010. (V. 14.) EüM rendelet 3. § (1) bekezdése, a 47/2011. (VII. 27.) NEFMI rendelet 8. § (1) bekezdése, a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 13. § (1) bekezdése, a 7/2014. (I. 29.) EMMI rendelet 9. § (1) bekezdése, a 33/2014. (IV. 18.) EMMi rendelet 1. §-a, a 10/2015. (II. 23.) EMMI rendelet 5. § (1) és (2) bekezdése, a 38/2015. (VIII. 17.) EMMI rendelet 4. § (1) bekezdése, a 15/2016. (VII. 15.) EMMI rendelet 2. § (1) bekezdése, a 41/2016. (XII. 22.) EMMI rendelet 1. § (1) bekezdése, a 9/2017. (V. 31.) EMMI rendelet 3. § (1) bekezdése, a 18/2017. (VIII. 31.) EMMI rendelet 5. § (1) bekezdése, a 7/2019. (IV. 2.) EMMI rendelet 1. §-a, a 28/2019. (XII. 11.) EMMI rendelet 1. § (1) bekezdése, a 36/2019. (XII. 30.) EMMI rendelet 2. § (2) bekezdése, a 3/2020. (I. 31.) EMMI rendelet 2. § (1) bekezdése, az 55/2021. (XII. 22.) EMMI rendelet 3. § (1) bekezdése, a 16/2022. (IV. 29.) EMMI rendelet 2. § (1) bekezdése szerint módosított szöveg.
Az új 2. számú mellékletet az 53/2006. (XII. 28.) EüM rendelet 15. § (2) bekezdése iktatta be, egyidejűleg az eredeti 2. számú melléklet számozását 5. számú mellékletre változtatva. A 2. számú melléklet a 45/2009. (XII. 18.) EüM rendelet 3. § (1) bekezdésével megállapított, a 31/2010. (V. 13.) EüM rendelet 9. § (1) bekezdése, 10. §-a és 12. § b) pontja, a 36/2010. (V. 14.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése, 4. § (1) bekezdés q) pontja, a 47/2011. (VII. 27.) NEFMI rendelet 8. § (2) bekezdése, a 67/2011. (XII. 13.) NEFMI rendelet 3. § a)–b) pontja, a 2/2012. (I. 3.) NEFMI rendelet 6. § (1)–(3) bekezdése, a 25/2012. (IV. 21.) NEFMI rendelet 2. § (1) bekezdése, a 10/2012. (VII. 19.) EMMI rendelet 2. § (1) bekezdése és 3. § d) pontja, a 10/2013. (I. 31.) EMMI rendelet 13. § (2) bekezdése és 14. § (3) bekezdése, a 31/2013. (IV. 30.) EMMI rendelet 3. § (1) bekezdése, a 7/2014. (I. 29.) EMMI rendelet 9. § (2) bekezdése, a 33/2014. 8IV. 18.) EMMI rendelet 2. § (1) és (3) bekezdése, a 10/2015. (II. 23.) EMMI rendelet 5. § (3) bekezdése, a 31/2015. (VI. 12.) EMMI rendelet 2. §-a, a 38/2015. (VIII. 17.) EMMI rendelet 4. § (2) bekezdése és 5. §-a, a 15/2016. (VII. 15.) EMMI rendelet 2. § (2) bekezdése, a 41/2016. (XII. 22.) EMMI rendelet 1. § (2) bekezdése, a 9/2017. (V. 31.) EMMI rendelet 3. § (2) bekezdése, a 35/2018. (X. 12.) EMMI rendelet 2. § (1) bekezdése, a 28/2019. (XII. 11.) EMMI rendelet 1. § (2) bekezdése, a 36/2019. (XII. 30.) EMMI rendelet 2. § (3) bekezdése, a 3/2020. (I. 31.) EMMI rendelet 2. § (2) bekezdése, a 16/2020. (IV. 30.) EMMI rendelet 1. §-a, a 40/2021. (IX. 6.) EMMI rendelet 2. §-a, az 55/2021. (XII. 22.) EMMI rendelet 3. § (2) bekezdése, a 16/2022. (IV. 29.) EMMI rendelet 2. § (2) bekezdése szerint módosított szöveg. [A 36/2019. (XII. 30.) EMMI rendelet rendelet 2. § (1) bekezdésével elrendelt módosítás, amely szerint a 2. számú melléklet EÜ100 7/a., EÜ100 7/b., EÜ100 8/t., EÜ100 23/a., EÜ100 34., EÜ100 36/a., EÜ100 36/b., EÜ100 36/c., EÜ100 37/a., EÜ100 37/b., EÜ100 37/c., EÜ100 38/b., EÜ100 41., EÜ100 42., EÜ100 43., EÜ100 50., EÜ100 51., EÜ100 56. pontjában foglalt táblázatban az „Egyesített Szent István és Szent László Kórház és Rendelőintézet” szövegrész helyébe a „Dél-pesti Centrumkórház-Országos Hematológiai Intézet” szöveg lép, nem vezethető át.]
Az új 3. számú mellékletet az 53/2006. (XII. 28.) EüM rendelet 15. § (2) bekezdése iktatta be, egyidejűleg az eredeti 2. számú melléklet számozását 6. számú mellékletre változtatva. A 3. számú melléklet a 45/2009. (XII. 18.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdésével megállapított, a 31/2010. (V. 13.) EüM rendelet 9. § (2) bekezdése és 11. §-a, a 36/2010. (V. 14.) EüM rendelet 3. § (3) bekezdése,